Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi a lényegi különbség az 1....

Mi a lényegi különbség az 1. ,2. Sz. Tápszerek közt?

Figyelt kérdés

Baratnomnel nem volt tobb, es az en gyermekem mar junior italt iszik, de felmerult a kerdes, mi tortenik, ha egyszeri alkalommal egy 2,5 honapos baba mondjuk 1.es tapszer helyett 2.es szamut kap?

Nem adtunk neki egyebkent, kibirta hazaig a baba.


2019. nov. 27. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez bennem is megfordult már.

A fiam mondjuk 8 hónapos ő 2-es tápszert eszik. Mikor váltottunk megnéztem miből mennyi van mindkettőben és mennyi az eltérés, pl.: Fehérje,vitaminok stb... Igazából minimális az eltérés és van ami teljesen ugyan annyi a 2-es tápszerben mint az 1-esben.

Szerintem egyszeri alkalommal nem lett volna probléma,igaz nem jó keverni kavarni a tápszert főleg ha hasfájós. De minsen esetre jobb hogy nem adtál neki,én sem mertem volna.

2019. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan nincs óriási különbség. Nekem egyszer a gyerekorvos mondta,h a 2-es tápiban már vmivel kevesebb a vitamin,mert az már nagyobb babáknak való,akik már mást is esznek,tehát megkezdődött már a hozzátáplálásuk. A fiammal már 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást,de 1 éves koráig felírta az orvos az 1-es tápit. Én később is azt vettem,csak recept nélkül drágább volt,viszont 15 hósan egyik napról a másikra elutasította a fiam,így áttértünk a tejre.

Remélem,segítettem!

2019. nov. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A start és az 1es teljesen adaptált tej, ez hasonlít a legjobban az anyatejhez, a 2esben már több a keményítő, hogy jobban telítsen, ha nem több akkor meg másfajta fehérje is van benne ami jobban eltelít pl kazein, de ezt nem mindegyikre írják ki. És elvileg több vasat tartalmaz a 2es, mert a 6 hónap alatti babáknak kb erre az időszakra csökken le a vastartalékuk. Meg ezt már nem lehet egész nap korlátlanul adni, naponta max 2-3 alkalommal. Olyan babák szükségleteit elégíti ki akik már mást is esznek. Tehát ha 6 hónapos a kicsi és még nincs étkezés kiváltva, vagy csak 1 akkor neki még nem igazán való.
2019. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adagoló kanál mérete, nem egészen 1 g több por(rá van írva, 1.es 13,valamennyi a 2.es 14,valamennyi) plusz kicsit több vagy kevesebb van benne egyes vitaminok,ásványi anyagokból.
2019. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!