Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most akkor mennyi tápszert...

Most akkor mennyi tápszert adjak neki?

Figyelt kérdés
5 héttel korábban érkezett, de közel 3 kilóval, tehát szép súllyal, így nem is voltunk megijedve. Sajnos csaj az első 3 hétben tudtam maximálisan anyatejjel etetni, aztán megcsappant a tejem, pótolni kellett. Most 6 hetes a pici és már szinte csak tápszeres, (bárhogy próbáltam szaporítani, sehogy sem sikerült). Most hogy kell őt táplálni? Mint egy hat hetest, vagy mint egy egy hetest, hiszen csak egy hete született. A hagyján az, hogy az egy hónapos baba adagjával nem lakik jól.
2019. dec. 17. 06:36
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Amennyivel jól lakik. Én a súlyát vennem alapul (tudo testsúly kiloszor * 150, osztva a napi étkezések számával), de nem ragaszkodnek hozza makacsul.


Koraszülött fiaim vannak, sose néztem sem a valós, sem a korrigált korukat, csak a súlyukat. Ok anyatejesek, de eleinte lefejt tejjel pótolni kellett (sőt a kórházban szoptatni sem engedtek)

2019. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiindulási alap a súlya szerinti mennyiség, nem a kora számít. Ez egy középérték, átlagosan igényelt mennyiség. Napi adag 150 ml* testsúlykilogramm. Pl. 3 kilós babának 450 ml naponta. Igény szerint kell táplálni a tápszeres babát is. Annyit adj neki, amennyitől jól lakik,elégedett. A dobozon lévő mennyiség csak egy kiindulási alap. Három, igény szerint táplált tápszeres babám volt.
2019. dec. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sulya szerint probald es kiderul, hogy az jo-e, eleg-e neki vagy pont meghagy belole.

3 tapszeres gyerekem van, amelyik nagyobb sullyal szuletett, o tobbet igenyelt eleinte, mint a kor szerinti ajanlas a dobozon, de a suly szerinti is rajt szokott lenni, annyit meg is evett.

A tobbieknel kb a kor szerinti eleg volt, amugy meg kb 3-4 honapos koruk utan mindegyikuk kevesebbet evett, mint a dobozon levo ajanlas.

2019. dec. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!