Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tapasztalt anyukak! Szerintete...

Tapasztalt anyukak! Szerintetek se adjak tapszert a 17 hos lanyomnak ejjel?

Figyelt kérdés

Alltalaban 2-3-4 kozott ebred , es kepes 2 oran keresztul is nyugolodni a kaja utan. A doki mondta hogy ne adjak neki majd megszokja , de megsajnalom szegenykemet es 2 ora sikertelen visszaaltatas utan adok neki taszert.

Lefekves elott eszik , ugyhogy szerintem nem hiaba kel fel ejjel , meg szuksege van a tapira is .

Igy viszont reggel mar nem adok neki tapszert.


2018. ápr. 11. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Felesleges. te is lefekvés előtt eszel, majd legközelebb reggel. Néhány hónapos korig van igazán jelentőssége az éjszakai evésnek, későbbiekben már csak megszokás, meg anya-ellenőrzés. Kivéve persze az igény szerint szoptatott babáknál, de igazából nagyrészt ők is beállnak 1éves kor alatt arra, hogy éjjel nem esznek. Az én gyerekem mindig is ébredt éjszaka, mégis 4 hónapos korától nem kapott enni, maximum hajnalban 4-5 körül. viszont ha akkor kelt és kért, utána már nem is nagyon aludt vissza.


Rossz szokás, később még nehezebb lesz lemondania róla.

2018. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne adj neki, azért kéri, meg hozzászoktattad.


Ennyi idősen, ha értelmes időben (este 8-9) és normális adag kaját kap vacsorára, ki kell bírja legalább reggel 5, de inkább 6-ig.


Ha viszont mindig adsz neki, a büdös életben nem fogod róla leszoktatni.

Felnőtteknél is van ilyen rossz szokás, hogy felkelnek éjszaka, pedig alapból nem feltétlen éhesek, csak így állították be "magukat". Ez azért gáz, mert bromi nehéz visszaállni a normális életritmusra.


Adj a lányodnak elég vacsit és ne kapjon tápit, a fogai miatt meg főleg ne.

2018. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam addig kelt éjszaka enni, amíg tápszert adtam neki vacsira, vagy csak vacsi után kiegészítésként. Amióta kizárólag szilárd kaját eszik, azóta is kel igaz, de enni már nem kér. Sőt, reggel ébredés után is kb csak egy órával eszik valamit.
2018. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, még 2x180 ml-t eszik éjjel. Addig sír, amíg enni nem kap. És még legalább 1 dl vizet is megiszik éjjel. Adj neki, éhes.
2018. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van. A nagyobbak anyatejesek voltak, a kicsi most 15 hónapos, már sajnos nincs tejem. Reggel, este és éjjel tápszert (tejitalt) kap. Van olyan, hogy éjjel kétszer is kéri. Viszont ő egyszerre keveset eszik. Én a helyedben nem altatnám két órán keresztül, hanem rögtön adnék neki enni. Így valószínű, hogy rögtön visszaaludna. Nem vagyok ebben tapasztalt, ne haragudj, ha mégsem így lenne, de szerintem a tápszeresek is elhagyják előbb-utóbb az éjszakai evést.
2018. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem még bőven belefér, adj neki enni, mikor kéri és kész, nem érdemes küzdeni, akár rossz szokás, akár éhség. Majd elhagyja, ha végigalussza az éjszakát.
2018. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, pár hónap eltelt, de hadd kérdezzem meg: hűs vizet el se fogad olyankor?
2018. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most 1 eves se 10 honapos , leszokott rola . Mindig adtam neki amikor felkelt , annak ellenere hogy ellenezte mindenki.
2018. aug. 14. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!