Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A babám utálja a tápszert,...

A babám utálja a tápszert, mivel valthatnám ki neki?

Figyelt kérdés

Anyatej nagyon kevés van, már egyszer sem lakik jól. Tápszertől fáj a hasa, szüttyög, látványosan nem ízlik neki. Nagyon sokat kipróbáltunk. Ma kapott 5 ml vizes almalevet ,(én facsartam ki), annyira

ízlett neki, hogy behorpadt a feje úgy szívta a cumisüveget. 2 hónapos mit adhatok neki? Most nem azok a válaszok érdekelnek, amiket a modern anyukák írnak, hogy mit nem szabad adni, hanem főképp tapasztalt anyukák válasza érdekel, akik esetleg 3 hónapos korától hozzá táplált. Köszönöm


2020. jan. 2. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
2hónaposan csak anyatej /tápszer. Vegyél akkor anyatejet. Mennyi az a nagyon sok tápszer és miket?
2020. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudok érdemben hozzászólni de 2-3 hónaposnak még nagyon korai a hozzátáplálás.

Próbálj más fajta tápszert. Van AZT HISZEM ízesített is. Próbálj esetleg több félét. Nekünk 2 hónapos kora körül volt egy ilyen hogy nem kellett neki a tápszer. 5 félét próbáltunk mire a 6. bevált.

2020. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Novalac ac? Az is? Nekem is nehezen fogadta, igaz nekem nagyobb babam. Kitartast :)
2020. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Humana baby fit banános tápszert szokták szeretni, de lactogen harmonyt is. Kipróbálhatjátok az Al 110-t is ha nálatok lehet kapni, nagyon finom, tejes íze van.

Próbálkozzatok tovább a tápszerekkel, vagy vegyél anyatejet.

2020. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Lehet adni másik tápszert.


Vagy másik tápszert.


Esetleg egy másik tápszert.


Jah. Ki ne hagyjam: másik tápszert is.


De a szomszéd Marcsa ilyenkó' má' tojásos nokedlit adott a gyerekének harcsapaprikással meg kolozsvári szalonnával.


Tapasztalt anyuka


PS: 4 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást. De az még csak kóstolgatás, időbe telik, míg annyit tud enni, hogy jóllakjon. És amúgy kb fél éves koráig alig emészt meg belőle valamit.


PS2: ha fáj a hasa, adj neki Espumisant.

2020. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ugye ez csak egy provokatív kérdés? Vegyél másfajta tápszert. Ja, s csak jelezném, hogy a fiam egy évesen itatta meg anyósom 400mili almalével... Nem aludtunk azon az éjszaka, annyira görcsölt. 🤦‍♀️
2020. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Humana baby fit jo nagyon. Nekemis a 3 honapos babam elkezdett velem harcolni es nem akart enni a lactogen harmonybol. Utana váltottunk humanara es szereti nagyon. Ez banános. Egyebkent ha HA-s tapszert adsz neki lehet az a baj, mert azok a tapszerek keserűk nagyon
2020. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Milupa Senitive tápszer hasonlít legjobban állítólag az anyatej ízéhez.Először nem szerette,majd második próbálkozásra simán megitta.Az én babám 4 hónapos koráig teljesen anyatejes volt mégis az első 3 hónapban iszonyat hasfájós volt. Espumisan , Co-Lactase,még még valami mást is adtunk neki erre.Rengeteg babára jellemző a hasfájás.Elvileg már csak 1 hónapot kell kibírnotok és elmúlik.Hidd el azzal teszel legjobbat babádnak ha nem bántod a gyomrát a hozzátáplálással ilyen korán.
2020. jan. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is volt hasonló probléma, csaknem az összes tápszert végigpróbáltuk, végül a HIPP jött be minden tekintetben: nem fájt a hasa, rendbe jött a bőre (előtte borzalmas volt), és nagyon szerette is. Kb. ugyanennyi idős volt a lányom, amikor végre rátaláltunk a megváltásra.

Nekem is kevés tejem volt, a laktoherb nekem bejött, viszont én azt csináltam, hogy mindig megvártam, amíg "megtelik" a mellem, és akkor szoptattam. Tudom, hogy a tanácsadók ennek épp az ellenkezőjét javasolják, de az nálunk nem vált be. Én így 8 hónapos koráig tudtam szoptatni, nagyjából fele-fele arányban.

2020. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!