Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi van akkor ha tejérzékeny...

Mi van akkor ha tejérzékeny babának tejalapú tápszert adok?

Figyelt kérdés

Egyszer volt véres széklet, és hiába evett speckó tápszert,ameddig szoptattam véres volt, tehát ebből arra merek gyanakodni, hogy nem is tejérzékeny és szegény mégis ezt a keserű sz*rt eszi. Gasztron is voltunk, de ott meg sem lett vizsgálva, csak elmondtam a panaszokat és egyből beírták ,hogy tejérzékeny.


Kérdés az, hogy mi van akkor ,ha önhatalmúlag letesztelném? Mivan ha tényleg allergiás és mégis kap tejalapút? Csak kóstolónak, hogy végre valami finomat egyen. Milyen baj történne, ha tejfehérjeallergiás (elvileg).



2020. jan. 19. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ne kisérletezz a gyereken! Bizz a dokiba!
2020. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szoptattál,ha te ettél tejterméket,és ö tejallergiás,attól is lehetett tünete.ne kísérletezz,ha betartod neki a diétát,esélyes h kinövi.amugy hozzátáplálsz lassan akkor úgy is elhagyjátok majd a tápszert
2020. jan. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk ugyanez volt, a véres kaki és hasmenés a hetekig tartó diétázásom ellenére megmaradt. Amint teljesen átálltunk a Pregominra és nulla anyatejet kapott, mintha elfújták volna. Azóta már mindjárt 3 éves, 10 hónaposan kezdtem terhelni tejtermékkel, semmi baja. Azóta sem tudom, hogy tényleg tejfehęrje-allergia volt, vagy más, mert ha az volt, a diétám hatására el kellett volna múlniuk a tüneteknek. De nem kockáztattam, 10 hónapig csak Pregomint kapott és tejmentesen tápláltam hozzá.
2020. jan. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne kísérletezz! Örülj, hogy nem volt komolyabb baj. Az enyémnek naponta 10-15 véres hasmenéses pelusa volt. És nem Pregomin kellett, hanem Neocate ami ezerszer rosszabb és nem mellesleg 1 éves kor felett nincs rá támogatás, majdnem 10.000 ft!!!!!!!!! volt egy dobozzal. Persze akkor már eljutottunk odáig, hogy naponta egyszer kapott. A gasztroenrerológus nem véletlenül mondta amit mondott, jót akar a babádnak!
2020. jan. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Neocate LCP-t eszik ő is. Borzalmas íze van. Épp ezért akartam kísérletezni. De akkor nem fogok. A verés kaki, az egycsepp vért jelent. Kb mint egy köröm méret.
2020. jan. 20. 07:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha te ettél tejterméket szoptatás alatt, akkor attól persze, hogy lehetett. Tejérzékeny babákat is lehet szoptatni, és az ingyen van, de akkor nem szabad anyának semmilyen tejfehérjét tartalmazó ételt vagy italt fogyasztania (el kell olvasni az apróbetűket pl. a felvágottakon, pékárukon is). Én magam vagyok tejérzékeny, és elég sok finom dolgot lehet enni anélkül is. És érdekességképp az első gyerekemnél, akkor még ez nálam nem derült ki, ő hasfájós volt és ekcémás, a másodiknál már nem ettem, neki egyáltalán nem fájt a hasa. Aztán 8 hós kor körültől bevezettem mindkettőnél a sima ajánlás szerint a joghurtot, sajtot, egy-másfél évesen már tejesebb dolgokat, és semmi baja nem volt tőle egyiknek sem. Benne van a pakliban, hogy majd felnőtt korukra jön elő nekik is, hiszen ez mindig örökletes, csak nem mindenkinél kapcsol be, de egyelőre mindent ehetnek.
2020. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak neked rossz a neocate. Neki kb mindegy. Ha nagyon nem eszi, akkor pici vanilias cukor, icipici mehet bele. Fiam azt itta két évig, szerette.

Ugye te nem ettél semmi tejtartalmút, egy szelet tejport tartalmazó jenyeret sem, kiflit sem???

A pici cér is vér. Gondolkozz, gond nélkül egyáltalán nincs vér!!

Ha pici tejeset is adsz egy tejallergiásnak, gallyra vágod az immunját, bélnyárkahártyáját, védekezőképességét. Aztán kamaszkorában is diétázhat. Tehát te teszed tönkre a gyereked jövőjét. Hisz most lehet csak egy kis szervezeti gyengeség maitt nem bírkózik meg a tejfehérjével, nulla diétahibával ez tökéletesen kiküszübülhető, aminek az a lényege, teljesen felejtse el a szervezete a tejfehérjét! Teljesen!!! aztán szépen lehet felépítgetni. Most még van esély. De kell az az 1 év!

Neocatet meg nem írnak fe csak úgy ok nélkül. az egy alapban baromi drága előállítású tápszer, amin ugye van sok támogatás. De ok nélkül nem adnak ki ilyet támogatva_!

2020. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy neked nem ízlik, a babának még teljesen jó. Nem neked kell megenned. Az enyém sosem "panaszkodott" a Neocate íze miatt, viszont elmúlt az ekcémája, a refluxa, és normális lett a széklete (sosem volt véres, csak híg és csomós). A gasztroenterológián részletesen kikérdeztek, megvizsgálták a babát, de allergiatesztet nem csináltak, mert szerintük ilyen kicsiknél még nincs értelme. A lényeg úgyis az volt, hogy a tünetek elmúlnak-e vagy sem a tápszer mellett.

Az én gyerekem tejérzékenysége nem múlt el, csak sokkal enyhébbek lettek a tünetei. Én is tejérzékeny vagyok, így ugyanazokat eszi, mint én. Nem hiányoznak neki a tejtermékek (nekem sem).

Szerintem nem jó ötlet idő előtt terheléssel próbálkozni, ráérsz majd 1 éves kora után (amikor az orvos javasolja).

2020. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem fogok semmit csinálni, már írtam fentebb. Diétáztam, ahogy tudtam. Alapból nem eszem kiflit, zsemlét, kókusztejet ittam, egyedül a majonéz volt ,amire rá volt írva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat. Tehát azt mertem enni. A tejem el is fogyott, már 3 hetes korában tápszeres volt félig ,mert elkezdtem apadni. 1 hétig ette a sima Milumil HA t, aztán jöttek ki a tünetek. Először Pregomin, majd kipróbáltam a Peptit, de azt kif*sta, majd most Neocate.
2020. jan. 21. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is tejallergiás, Humana SL-t kap, ez édes. Receptre 136 Ft egy doboz amúgy.

Vagy Sinemil, Sinlac, ha elmúlt 4 hónapos.


Ne kísérletezz, nem éri meg, mivel légúti tünetekkel is járhat, és befulladhat.

2020. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!