Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszert szabad előre pár...

Tyimi96 kérdése:

A tápszert szabad előre pár órával csinálni és újra melegíteni ha fel órán belül veszít a hőmérsékletbol?

Figyelt kérdés

Csak mert a kisfiam nyammog rajta így mindegyik felé a wcbe landolhatna és sok minden kering a témával kapcsolatosan.

Esetlegesen egyáltalan szabade hűtőbe 8-10 órát tárolni?

Én eddig előre meg csináltam, hutottem és nagyon ritkán kelett ténylegesen újra fel melegítenem 🤗

16 hetes a kisfiam cici plusz tápos csak már nem tudom mi az igazság a táppal kapcsolatban



2020. febr. 1. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet. Elkészítés után 2 órán belül fogyasztható. Csinálj egyszerre kisebb adagot, akkor nem kell kidobni.
2020. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. febr. 1. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Hideg vízzel elkészítve 24 órán át lehet hűtőben tárolni egy csak erre szánt dologban pl műanyag doboz. A csecsemősök is így csinálták a kórházban. Ahol én lakom lehet előre kikevert tápszeritalt venni minden márkából, ezt is bontás után 24 órát lehet tárolni a hűtőben. Ha melegen készíted akkor 2 órán belül fogyasztandó.
2020. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a korhazban frissen készítették.a csecsemősök minden alkalommal, én láttam.
2020. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. A Tápszer dobozára egyértelműen rá van írva, hogy frissen kell elkészíteni. (Beba HA, AR) De a kórházban a csecsemősök is előre elkészítették, és felmelegítették, amikor kellett. Védőnő azt mondta, hogy frissen kell elkészíteni. Orvos azt, hogy lehet előre elkészítve hűtőben tárolni. Most akkor mi lehet az igazság? :D

Én egyébként nem merem előre elkészíteni, a dobozra írt használati útmutató miatt.

2020. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
3as vagyok. Nekünk a kórházban előre elkészítették, úgy ahogy írtam. Nekem védőnő is mondta hogy nyugodtan lehet. 3 cumisüveggel készítettem mindig el egyszerre, főleg este. Ez kb 8 órán belül fogyott el. Már 1 éves a kicsi, egészséges, semmi baja nincs hogy így csináltam.
2020. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm is előre bekeverte mindig és nen lett baja a babájanak de én nem merem, frissen készítem mindig.
2020. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban valóban előre kikeverik és mindig csak annyit melegítenek, amennyi kell.

De ez otthon mire jó? Pont ugyanannyi idő frissen megcsinálni, mint megmelegíteni. (Mivel a hűtőből kivettnek több idő kell míg megmelegszik)

2020. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lényeg meg van hogy lehet én is egész langyosan csináltam avent poharakba és mikor visza kapta a hőt be a hűtőbe.

Most már shakerbe csinálom mert több kell és tiszta hidegen a rácsoknak hála nem bogos ✅

Téli időszakban lehet.

Nyáron nem szabad ezt csinálni.

Nagyon max éjjelre.

2020. febr. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!