Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi folyadékot adjak neki?

Mennyi folyadékot adjak neki?

Figyelt kérdés

4 hónapos, reggelire 120ml tápszer, tízóra gyümölcs+100ml tápi, ebéd zöldségpüré+kevés tápi, uzsira gyümi+100, vacsora 120 tápszer. Tehát napi 400-500 mili tápszer, plusz az ennivalók. Emellé mennyi folyadékot adjak?


Orvos, védőnő szerint jól csinálom, szépen fejlődik, egészséges csecsemő.


Kell még plusz folyadék?


2020. márc. 4. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Simitsd végig a kutacsat minden nap néhányszor. Ha be van esve, adj neki vizet. Ha nincs akkor elég neki. Az en kisfiam is tapszeres. Én néha megkinalom vízzel. Van amikor iszik is. Igazából ha időnként megkinalod, abból baj nem lehet. Max nem iszik ha nem szomjas.
2020. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szintén 4 hónapos babám van, én is a kutacsot nézegetem. Enyém mondjuk igényli is a folyadékot, babateáztatom. Figyeld az igényét, ártani nem ártasz, max. nem fogadja el. Ő is érzi, mennyire van szüksége a folyadékra.
2020. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, de akkor nincs ilyen szabály rá, hogy mennyit kell?
2020. márc. 5. 07:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs :)
2020. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal több tápszert kellene innia. 4 hónaposan 3 szilárd étkezés? Még épphogy el lehet kezdeni kóstoltatni napi egyszer, de az sem lenne baj (sőt), ha csak tápszert inna 6 hónapos koráig.
2020. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, a tapszeres babáknál nem javasolják, hogy 6 hónapig várjunk a hozzataplalassal. A kérdező leírásából meg pont az derül ki, hogy MINDEN étkezésre kap tapszert is. Tehát valóban kostoltat. Továbbá a módszerét leírása alapján jóvá hagyta az orvos és a védőnő. De te biztos jobban tudod...
2020. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy jobban tudom.
2020. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!