Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi tápszert fogyaszt...

Mennyi tápszert fogyaszt másfél éves gyermeketek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 hónapos a kisfiam. Reggel, a délutáni alvás előtt, és este is kér tápszert, 250 mililitert iszik ilyenkor, de este van, hogy 350-et is. Rengeteg barátnőm aki anyuka kezdett kioktatni mostanság, hogy ne adjak neki ilyen sokat, mivel már mindent eszik, és néha tejet is kap. Olyan hévvel szokták mondani, hogy most már kezdek aggódni, rosszul csinálom. De igazából azt se tudom hogy kellene megvonni tőle, szegénykém sír, ha nem kapja meg, én pedig nagyon sajnálom, ezért adok neki. Jövőhéten megyünk a védőnőhöz és akkor megkérdezem mi a véleménye, de gondoltam addig is megkérdezlek titeket erről. 😦

2020. márc. 5. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

El fogja hagyni magától. Amúgy mi az hogy ne adj annyit? Felét megissza és vedd ki a szájából vagy ezt hogy gondolták? Ne figyelj rájuk, komolyan. Habár az én lányom ugyanennyi idős de tejet kap csak Ő reggel és este iszik 150-150milit,de Ő mindig is keveset evett.

Teljesen rendben van :)

2020. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Mit foglalkozol velük?

Ha nektek így jó, akkor nem mindegy mit mondanak a nagyokos barátnőid?

Az enyém 16 hónapos. Reggel (hajnali 4 és 6 között) és este kap még, de az estit néha lecserélem tejre. Én addig adom, amíg kell neki. Bem csinálok ebből ügyet.

2020. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ilyenkor kap gond nem lesz belőle, arra figyelj hogy egyébként változatosan önmagához képest jó mennyiségeket egyen szilárd ételt.

Tudom miről beszélek a fiam konkrétan tápszerfüggő (volt). Másfél évesen napi másfél litert is simán megevett, mellette alig fogyott szilárd étel. Nem gondoltam hogy ártok vele, igazából örültem, hogy legalább ez lecsúszik. Aztán egy baleset során lett egy véreredményünk amiből már kóros fehérje bevitel látszott.

Akkor azonnali hatállyal vissza lett véve az adagja napi 5-600 milire 3-4 részletben (akkor még éjjel is tápizott). Eltelt egy év azóta, még mindig issza a tápszert, jelenleg napi 250-300 milit 2-3 adagban.

Szépen lassan van értelme levenni az adagjából, de 2 éves korig ajánlják a napi 500 mili tejapalú folyadékot.

2020. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak reggel, 100-150 ml. Utálja.
2020. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!