Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Baj, ha 7 hónaposan nem eszik...

Baj, ha 7 hónaposan nem eszik “elég” tápszert? Keverhetem valamivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 hós kislányom 3 hete nem hajlandó kb 200-250ml-nél több tápszert enni/nap!

Arra gondoltam, esetleg turmixolhatom valami gyümölccsel, vagy tejpéppel, hátha úgy megenné, vagy nem szabad? Csinálta így valaki?

Jelenleg így néz ki egy napi étkezese:

Reggeli :100-120 ml tápszer

Tízórai: 150-200 g gyümölcs, vagy tejpép

Ebéd: 190 g főzelék husival

Uzsi: babajoghurt/grízpuding/tejpép

Vacsi: 100-120 ml tápszer

Egyáltalán kevés ez a mennyiség, vagy a tejpép, babajoghurt is hozzáadódik? Védőnő jótanácsa, hogy erőltessem, mert muszáj, de ő nem adta áldását az ízesítésekre, illetve csak úgy, ha akkor kanalazva adom neki amit nem értek...natúran egyszerűen öklendezik tőle ha már nem kéri, nem fogom lenyomni a torkán, 3 fajta tápszert próbáltunk eddig sikertelenül, kezdek beleőrülni ebbe a tápszerezésbe! :(


2020. ápr. 4. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem eszik többet, nincs igénye.

Mondjuk az én fiam ennyit sem evett mégis szépen fejlődött.(150ml) Hízott.

Miért akarod bele erőltetni? Miért kéne többet egyén?

2020. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen rendben van,hisz tápszer mellé még megy a babajoghurt és a tejpép is. Később meg majd a tejtermékek.Úgy add neki ahogy elfogadja. Egyebkent az én lányom is így volt,és a tejet 1 évesen simán elfogadta és azota is imádja (8 éves)
2020. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat! Ment a zold kez! Akkor nem idegeskedek ezen, csak a védőnő idegesít vele, mert szerinte az 500ml tápszernek meg kellene lennie egy nap minimum, és mi az, hogy a gyerek sosem evett meg 150ml-nél több tápszert egy étkezés alkalmával, szerinte ez nem normális, hogy 3 hós kora óta nem nőtt rá az igénye, sőt most még csökken is 100-120ra, azt is megkaptam nem vagyok elég erőszakos, de nem fogom meghánytatni a kedvéért, ezt neki is megmondtam.
2020. ápr. 4. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg teljesen normális (még ha nem.is túl ideális) hogy a finom gyümölcsök,főzelékek után egy baba nem kívànja már a tápszert.
2020. ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Hasonloan vagyunk mi is csak mi 8 honaposak vagyunk. Hajnalban eszik 90-12ml de van hogy annyit se. Este van hogy nem hajlando az esti alvas elott enni tapszert csak vizet fogadja el. Felalomba szoktam megetetni mikor mi fekudnenk le. De igy is kell ejjel 1szer akkor is van hogy csak 60-120ml kozott eszik meg.
2020. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia 4-es! Képzeld, én ma este úgy döntöttem lesz...rom a védőnőt, és 150 ml tápszerhez hozzákevertem kb 50 ml Milupa vaníliás tejpépet (40ml víz+tejpép amennyit felvesz de inkább folyékony maradjon)! Annyi, hogy ez csak a 3-as cumibol jön ki (MAM-ot használunk) Láss csodát, 180ml-t bevágott belőle, azt hiszem nálunk ez az ízesítés be fog válni, nem akarom rátukmálni, de az én lelkem is könnyebb lenne, ha megenné a tápszer adagját! Ha nem próbáltad, szerintem nincs veszíteni valód neked sem ezzel a kevergetéssel!
2020. ápr. 5. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Koszi a tippet majd ki probalom. De nalunk az is gond egesz nap ahogy megerzi a szajaban a kajas uveget mar ordit. Csak a vizes uveget hajlando elfogadni. Pedig ugyan olyan uveg ugyan olyan eteto cumival.
2020. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!