Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszerhez a vizet lehet...

A tápszerhez a vizet lehet mikróba melegíteni vagy inkább ne? Többi lent

Figyelt kérdés

A héten lesz 6 hetes a kisfiam. Tápszert eszik cumisüvegből, amit mindig evés előtt frissen csinálok meg neki. A kérdésem az lenne, hogy a baba vizet melegíthetem neki mikróba? (Természetesen mielőtt bele tenném a tápszert) Eddig melegítőbe tettük/tesszük, de az 10-15 perc mire kész, a baba meg elég türelmetlen ha éhes és ez főleg éjszaka kellemetlen. Mikróba gyorsabb és könnyebb lenne úgy gondolom. Első baba, nincs tapasztalatom. Édesanyám szerint nem szabad, mert ártalmas rá, de el nem tudom képzelni mi kárt tehetne benne, ha ellenőrzöm mielőtt odaadom neki és nem forró.

Vagy valóban 'kicsi' még hozzá? Ha igen, mikortól lehet?

Tapasztalt anyukák?!



2020. jún. 16. 19:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Lehet. A mikro ellenes liga úgyis azt fogja mondani, hogy ne, de semmi baja nem lesz.
2020. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is láttam, hogy vannak akik nagyon ellenzik, de eddig épkézláb és elfogadható magyarázatot senki nem tudott adni senki..
2020. jún. 16. 19:47
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Lehet. 3 éves a lányom neki is úgy csináltam mindig. Baba vizet a cumisüvegbe 20 másodperc mikro és bele a tápszer. Egy perc alatt kész. Sose volt baja. Most 6 hónapos második gyerekemnek is ugyanígy csinálom.
2020. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez lett volna még kérdése, hogy lehet-e cumisüvegbe vagy inkább egy másik edényben?!

Mert már ilyeneket is olvastam, hogy a műanyag is káros dolgokat tesz bele a mikróban való melegítés közben (?!) :D

Bár ez eléggé nagy marhaság szerintem

2020. jún. 16. 19:52
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha szar minőségű a cumisuveg lehet. De ha normalisat veszel, Mam, avent stb. akkor azok károsanyag mentesek, nem fognak kioldodni belőle dolgok.
2020. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mi tommee tippee-t használunk, de nem találtam erről infót hogy ez a márka karos anyag mentes-e
2020. jún. 16. 19:57
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is melegítem mikróban a babavizet :)
2020. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy bögrébe melegítettem mindig 30másodperc bele az üvegbe, mire bementem a szobájába, összeráztam és már készbis volt kajcsi.
2020. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2020. jún. 16. 20:02
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Lehet mikróban és a tomee tippee-böl nem fog kioldódni semmi, de amíg kicsi volt én is paráztam, emiatt egy vizforraloban melegitettem, gxorsabb volt mint a mikró. Most már nagy, 3 éves és mikróban melegítem, tejitalt a mai napig igényli. Egyébként pár hetesen kórházban voltunk és ott is mikróban kellett melegíteni.
2020. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!