Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy szoktassam át az 1éveseme...

Hogy szoktassam át az 1évesemet a tápszerről a vízre,gyümölcslére?

Figyelt kérdés

Nem megkövezést akarok,csak segítséget.


Az alanyom napi 800-900mili tápot megivott mert alig evett,ehhez kb 1,5dl vizet ivott meg.

A státuszon beszéltük hogy kb 500ra kellene csökkenteni( reggel-este) ami már megoldható lenne mert eszik rendesen fogjuk rá..

Viszont az istenért sem iszik!!!

2 napja bőgök este hogy az eddigi folyadék felét viszi be...

Már próbáltam: almalé 100%, szentkirályi ízesített felvizezve,kubu pürét felvizezve,teát adtam...mindent amibe nincs cukor de a maximum 2-3dl volt...400-500mili táppal.

Ma megkóstolta a tejet de 2 korty...



2020. júl. 9. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

A 100%os almalevet hígítsd nagy arányban.


A lányom, így issza meg a vizet, napközben, este meg, éjszaka ha ébred, vagy tápszer után a sima vizet issza.


Kb. ízesített vizet iszik, mert 90%víz+ almalé 10%.


Esetleg próbáld ki, hátha bejön.

2020. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam de töményen iszik csak belőle de az is pár korty :(

Félek kiszárad ha ennyire csökkentjük...


A te/ti babátok mennyi tápszert+egyebet iszik 1 nap?

2020. júl. 9. 14:36
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Túlaggódod. 5 évesem fél litert iszik összesen egy nap.

Kevés? Kevés. De semmi baja.

Míg baba volt és tápszeres 1-1,5 litert ivott (trükköztünk, hígítottuk a tápszert orvosi utasításra, mert gond volt a veséjével). Utána hogy leszokott, próbáltuk mindennel megtartani a mennyiséget, de nem ment.

2020. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Reggel-este iszik csak tápszert, napközben meg vagy 3-4x 260ml valamilyen (többnyire almalével) ízesített vizet.

De neki fontos is a sok folyadékbevitel, eü-i okok miatt.


De a folyadékbevitelbe, beleszámít az ételek víztartalma is.


Pl. Nálunk nagyon sokszor vannak krémlevesek, zöldséglevesek, azokat is nagyob szereti.


De, esetleg próbálj meg neki, nagy víztartalmú zöldségeket, gyümölcsöket adni.


Remélem, hamar találtok megoldást.

2020. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is remélem rákap valamire...most hetente 100milivel csökkentem a tápot így lesz majd 500 2hét múlva..

De akkor a te babád jó ivó ha 3x260csúszik,remélem mi is iszunk ennyit majd.


3/4-es: az orvos nem mondta hogy az nagyon kevés? Már 9hónaposan is mondta hogy összesen 800-1000milit kellene naponta igyon.

2020. júl. 9. 15:01
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell mondania, én is tudom, hogy kevés, de szerinted mit lehet vele csinálni?

Egy 5 éves eleve ovis. Ott nem itathatják őket erővel. De otthon se dughatsz le egy tölcsért a torkán.

1,5 évesen szokott le a tápszerről, utána 1,5 évig vért izzadtunk. Próbáltunk mindent. Az összes itatópoharat, az összes féle-fajta folyadékot, az összes trükköt (leves, joghurt, hígítások....). A jó példa ott volt (van) előtte, mi csak vizet iszunk és eleget. Elengedtük a dolgot, nem görcsöltünk rá... hát az se vált be.

2020. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ne vedd támadásnak nem azért kérdeztem :)

Elhiszem én is kb 15percenként kínálgatom😆

Remélem azért ennél a 2dl nél többet fog inni :(

2020. júl. 9. 16:00
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
A sima tej nem jöhet szóba?
2020. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8/8 megkóstolta de 2 korty után nem kérte :(

Ma is 2.5 dl ivott de kb folyton itattam.

2020. júl. 9. 20:18
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél neki olyan poharat amin rajta van a kedvenc meséje. Az enyém pl imádja a mancsőrjáratot, és lelkesen is iszik a pohárjából. Próbáld ki ezt, ha nem is találsz olyat, ragassz rá olyan matricát stb.
2020. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!