Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mivel etessem meg az 5 hónapos...

Mivel etessem meg az 5 hónapos kislányomat? Már az egészségemre rámegy a folytonos aggódás!

Figyelt kérdés

Az elejétől anyatejet és tápszert kap most lassan 5 hónapos kislányom. Anyatejből nincs elég, volt hogy csak is azt kapta és mégsem hízott tőle, sőt lejjebb ment a súlya, nagyon vizes volt pedig igyekeztem enni-inni bőven. Tápszer nem kell neki, kostoltuk már Milupát, Milumilt, Bebat, Lactogen Harmony van most ami elvileg ízleni szokott a babáknak az enyém mégsem szereti.

Tejpéppel próbálkoztunk nem nagy sikerrel, több jött ki a száján mint amennyit lenyelt.

Almát, répát, barackot kostoltatom vele, hozzàtáplálást nem kezdtünk el még. Mivel etessem meg, van valakinek valami ötlete?

Esetleg valami tápszer ötlet?



2020. júl. 27. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Hogy kóstoltatsz, ha még nem kezdted el? :) A hozzátáplálás 1 éves kor alatt kóstoltatás, azaz elkezdted.
2020. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Humana Baby Fit banános ízű, az esetleg megérhet egy próbát.
2020. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy lesz aki beleköt valamibe, és nicsak... Akkor úgy fejezem ki magam, hogy nem váltotuk ki egy etetést sem, még csak kostolgat, ismerkedik az ízekkel. Légyszi a kérdésemre válaszoljatok! Köszönöm!
2020. júl. 27. 17:12
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább gyerekorvoshoz mennék tanáccsal mert ő látja a viselkedését, a testének jelzéseit (elegendő folyadékhoz jut-e, széklet és pisi kérdés, súly stb). Valószínű nem egy hasonló babával volt dolga, csak mond valamit. Ha pedig elintézi egy “majd eszik ha akar”-rak akkor meg jöhetnek a drogériás, gyógyszertári próbálkozások, hogy mit szeret.
2020. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos már látta, melegre, fogacskára gyanakodott csak az a baj,h fogacska sehol a melegtől viszont nem hiszem h ennyire nincs étvágya. Mégegyszer megkeresem valószínűleg.
2020. júl. 27. 17:24
 6/17 anonim válasza:
66%
Mi ugyanígy vagyunk, csak már 6 hónapos volt egy hete. 3 hete alig tudok beleimádkozni valamit. Szerintem mi kipróbáljuk a Humana Baby Fitet, más ötletem már nincs. Bár jövő héten megyünk a fél éves státuszra, remélem a védőnő vagy a doki mond valami értelmeset. A születési súlyát még nem duplázta meg, 300 gramm kell még ahhoz.
2020. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, együttérzek! Az én kislányom már megduplázta a születési súlyát, de csakis azért mert olyan jókat evett az elején, de azóta küzdelem van minden nap... És elegem van, hogy mindenki azzal próbál nyugtatni hogy meleg van kint, nálunk kb. két hónapja megy ez a dolog.

Napirenddel ti hogy álltok? Nálunk ez miatt átláthatatlan az egész, a fix az esti fürcsi csak.

2020. júl. 27. 17:59
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Milyen cumisüveget használsz? Nekem azt volt nehéz eltalálni. Én is vettem a tápszert sorra, hogy hátha valamelyik ízlik, aztán semmi. Végül csak a Lansinoh cumisüveg jött be, és abban már mindegy mi van.
2020. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
4 cumisüveget váltottunk. Mam, Lansinoh, Chicco, Tommee Tippee és végül a legelső (Mam) vált be a legjobban, de nem az a baj, mert ugyanolyan cumisüvegből a vízet simán megissza.
2020. júl. 27. 18:31
 10/17 anonim válasza:
51%
6os vagyok. Napirendünk nincs, az esti fürdetés se fix, valamikor 7 és 9 között fürdetünk, attól függ h mikor ébred fel ugye a délutáni utolsó alvásából, ahhoz viszonyítva van a fürdés, amikor újra elálmosodik. Szóval káosz az egész. Mi Lansinoh üveget használunk, először Tommee Tippee volt, de azt se tudta mit kezdjen vele sokadik próbálkozásra se. De a Lansinoh tényleg nagyon jó. Egy gyomorideg vagyok én is, hogy mi lehet a gond, fogalmam sincsen. Ahány ember, annyi tanácsot kapok, és igen, én is falra mászok a "meleg van", "front van" és "fogzik" magyarázatoktól. :D
2020. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!