Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hány ml tápszert eszik a 3-4...

Hány ml tápszert eszik a 3-4 hetes babátok?

Figyelt kérdés

A fiam 3,5 hetes és 90 ml tápszert eszik meg pár napja egy evésre, úgy hogy előtte cicizik 30-50 percet. Nem sok ez? Félek, hogy túl etetem és később ebből gond lehet.

Pici baba egyébként, 2510 grammal született,36+4 napra. Most már 2950 gramm. Igény szerint etetem.


2020. aug. 21. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Hat ha vegyesen eteted, akkor azért nem ártana tudni, hogy kb mennyi anyatejet eszik. Anyatejjel nem lehet túletetni, de tapszerrel igen. Mert, ha pl olyan, mint az en fiam, aki 40 perc alatt 5 ml-t szopott akkor egyértelműen nem sok a tapszer. De mondjuk 60 ml anyatej után már lehet, hogy igen.
2020. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Max 30 ml szokott lenni a kettőből. De időnként annyira kómás hogy csak "cumizik", alszik el rajta akkor csak az egyikre teszem
2020. aug. 21. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Akkor az mondjuk összesen 120 ml. Kb. Azt mondod 3 kg. Kg-kent 150 ml-nel elvileg nem szabadna, hogy több legyen a tapszer napi adagja. De ezt is ugye napi átlagban kene nézni.

Tehát a babad adagja most olyan 75-80ml/étkezés. De a kis súlyú babák hajlamosak kezdetben többet enni. So-so. Talán picit sok, de nem tűnik vészesnek. A napi 450ml tapszert szerintem ne lepje túl. Kb az lenne a napi adagja, de ő kap anyatejet is.

2020. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!