Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 11 hónapos baba a minimális...

11 hónapos baba a minimális anyatej mellé nem fogad el semmilyen tápszert, tejet és tejterméket nem fogyaszthat, volt más babàja is így?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mitévő legyek. Felmerült tejallergia, az összes erre alkalmas tápszert kiköpi, még ízesítve sem kéti. Kb 1 deci tejem van már csak. A bébiételeket eszegeti.

2020. nov. 1. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

11 hónapos gyereknek már régen nem tejen/tápszeren kellene élnie, hanem gyakorlatilag mindent enni, ami megszokott élelmiszer.

Adj neki normális ételeket, zöldségeket, húsféléket, tojást, és a probléma megoldódik magától.

2020. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

En ugy szoktattam at tapszerre a 11honaposomat hogy a lefejt anyatejet cumisuvegbol adtam es elkezdtem benne emelni a tapszert fokozatosan (bananos volt ha jol emlekszem), igy idovel megszokta az izet. -ha ragaszkodsz a tapszerhez.


Egyebkent pedig ha a kalciumpotlas miatt aggodsz, valoban fedezheto a Ca-szukseglete masbol.


Lassan valoban erdemes lenne szilard eteleket ennie es nem pepeset.

2020. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A védőnő vagy az orvos nem mond erre semmit? Az első és második válaszolónak csak annyit, hogy nyilván eszik az a gyerek szilárd kaját is, de a jelenlegi ajánlás szerint napi 2x még anyatejet vagy annak hiányában tápszert is kell fogyasztania, nyilván ezért aggódik a kérdező.
2020. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tejpépet nem eszi meg?
2020. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Cumisüveget nem fogadott el soha. Tejpèpet nrm ehet. Valóban eszik szilárd ételeket, azért aggófom, mert ugyebár fél liter tejalapú táplálék javasolt. Lefejt tejet se fogadott el sose, nem mintha érdemi mennyiséget tudnék így fejni. Megyünk majd dietetikushoz meg kivizsgálásra, de hónapokat kell várni addig.
2020. nov. 1. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Már ehetne rendes kaját is
2020. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Off, mert nem tudom, de az én egyik gyerekem is szerintem ezért szopott sokáig, mert nem fogadott el semmi tejterméket. Nem tudom, mennyi tejem volt még akkor, de éjjel marha sokszor kelt. Minden mást evett elég szép mennyiségeket. De tápszert, tejpépet, tejitalt, joghurtot, sajtot, túrót, sőt pudingot, krémtúrót, kakaót... nem fogadta el. Szerintem nála sem volt véletlen, mert nekem is, apjának is, bátyjának is (ő félig tápszeres volt és ekcémás) vannak némi gondjaink a tejjel. Két évesen aztán kinőtte és tényleg ahogy elkezdett tejeset enni, leszokott a cicizésről (pedig minden másból már rég ette, amit mi). A bőre így sokkal szebb, beteg is kevesebbet volt jóval, de a fogai sokkal katasztrófálisabbak mégis, mint a testvéréé, pedig hát ugyanazzal, ugyanúgy mostam nekik. Lehet persze, csak én látok bele összefüggést.
2020. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 ertem, ez az info nekem hianyzott az elejen, koszi
2020. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha kanállal jól etethető, akkor esetleg megpróbálhatnád a tápszert sűríteni pép állagúra, pl. Sinlac zéróval, és azt kanállal odaadni. Esetleg gyümölcsöt is belekeverni, hogy finom legyen. Vagy ha enyhe az érzékenysége, akkor lehetséges hogy a természetesen laktózmentes sajtokat (pl. parmezán, gouda) meg tudja emészteni tünetmentesen. Te ismered a babád hogy megérhet-e esetleg egy próbát. Ezek a készítési eljárás miatt kicsit másabbak, minimális tejfehérje van bennük, laktóz meg egyáltalán nincs.
2020. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos se sinlaccal, se gyümivel nem fogad el tápszert, kiérzi belőle. Sajtok kizarva, nyomokban sem ehet tejfehérjét..
2020. nov. 2. 15:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!