Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 honapos a babam, tapszerre...

1 honapos a babam, tapszerre valtottunk nemreg Mit tudok tenni, hogy ne nyeljen annyi levegot? Es ne legyeny annyira moho. Mindig felrenyel, nagyon hangosan nyel, hallom a levegobuborekok utjat.

Figyelt kérdés
Etetes utan persze sir, valoszinu fesziti. Tovabba masnak is a babaja ordit pelenkazas, furdetes, oltoztetes kozben? Mert nekunk meg nen telt el igy nap, hogy ezeket el lehessen normalisan vegezni, kozben persze rugdos, tepi az arcat, kifesziti magat. Tapasztalatokat kernek, elso gyerek, nem tudom mennyire normalisak ezek a dolgok. De nehezen lehet birni vele, 1 percre sem lehet letenni sehova.

2020. nov. 6. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan nem voltak tápszeresek a gyermekeim,de nekem ebből az jön le hogy váltani kellene a tápszert.

Az hogy az öltözködés alatt tépi az arcát,és egy percre se tudod letenni mert sír..lehet folyamatosan fáj neki a hasa.

De ez az én meglátásom.

Talán tápis anyák tudnak többet írni.

2020. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fiam is hasfájós-székrekedéses volt a kórházban felírt tápszer miatt,így 3 hetesen váltottam HIPP HA1-re és szuperül bevált.Espumisan cseppet adtam neki 5 hós koráig,rengeteget segített,és a hasonfekvés légzésfigyelővel.Próbáld meg masszírozni a pocakját,kicsit tornáztatni a lábait.

2020. nov. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Lehet váltani kéne. Nekünk a fiammal a Milumil Komfort, a lányommal a Novalac AC vált be hasfájásra.

Sírni ezek közül, amiket felsoroltál a lányom akkor sírt, amikor fürdés után töröltük...de akkor kb. eladta a házat, fogalmam sincs miért, 2-3 hós kora után a fürdést már tök élvezte, de a törölközésnél az ordítás megmaradt, 4 hós korában szokott le róla. Pedig még véletlenül sem voltunk durvák vagy ilyesmi, a fiam a nagyobbik gyerkőc, és neki soha nem volt vele semmi baja. Most 5 hós a csaj, és már törölközésnél is dumál meg nevetgél. Nem tudom, mi kattant át benne, de ahogy előttem is írják, nem egyformák a babák. Úgy tűnik, a tiéd érzékenyebb rá, ha "piszkálod" öltözéssel, pelenkázással meg ilyenekkel.

2020. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ami lemaradt: nekünk bevált a MAM anti-colic cumisüveg is, ez direkt úgy van kialakítva, hogy ne nyeljen levegőt a baba, vagy legalábbis jóval kevesebbet. Előző voltam.
2020. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is a MAM-os cumisüvegek,cumik váltak be! (kettes voltam)
2020. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Etetés közben többször álljatok meg büfizni, ha befejezte, utána is kb 10-15 percig hagyd a válladon. Fontos a jó cumisüveg is, mindenkinek más válik be, sajnos ezzel kísérletezni kell, amíg meg nem találjátok a megfelelőt. Az én lányom iszonyat hasfájós volt 4 hónapos koráig, 3x váltottunk tápszert, egyik sem vált be. 4 hónaposan egyszer csak abbamaradt a hasfájás.

Addig ordított ő is pelenkázás, öltöztetés, fürdetés közben, tulajdonképpen amikor ébren volt, akkor megállás nélkül sírt :(

Éretlen még a gyomor- és bélrendszerük, hozzá kell még szokniuk a "kinti" léthez. Kitartást, el fog múlni a hasfájós időszak! Nekünk segített, ha énekeltem, mondókáztam neki, illetve pelenkázásnál egy felhúzható, zenélő plüss volt fölötte, az addig elterelte a figyelmét.

2020. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Az enyém anyatejes,de hasfájós így is.. nemsoká 3 hónapos,remélem javul. Öltözés,fürdetés, pelenka.. hát,kb.2 hónapos koráig utálta,végig ordított. Most kezdi élvezni,hogy pucér, így a pelenkázás meg a fürdés már ok. Felöltözésnél még kiabál néha. Szerintem a te babád is rájön idővel,hogy jó neki a fürdés. :)
2020. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a saját tapasztalatokat. Probalkozunk sokmindennel, kisebb nagyobb sikerrel.
2020. nov. 6. 16:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!