Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi ml tapszert eszik az 1...

Mennyi ml tapszert eszik az 1 hetes babatok ? Tanacstalan vagyok

Figyelt kérdés

Az en babam alkalmankent megeszik 70 ml tapszert is de megis utanna szopizza az ujat es egyfeszt sir ...mi ugy latjuk ehes de mindenki figyelmeztet ne hogy tultaplaljuk :(

Hazidoki szerint eleg 40 mlne hogy attol fajjon a hasa hogy tul sok tejcsjt kap.. gyermekgyogyasz szerint 60 ml-tol igeny szerint 100 ml is megehet ... most akkor mit csinaljunk...

Ha a baban mullna siman megenne a 100 ml...ahogy latom


2020. dec. 4. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz anyatejes a babáim, de 1 hetesen 100-110 ml 2 hetesen 140-150 ml-t ettek...


Szóval simán lehet hogy nem elég a 70 ml

2020. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva én letojnám, ki mit mond, ha éhes a gyerek, akkor enni adnék neki.

Vagy, a másik variáció, hogy nem is enni akar, csak megnyugodni, és akkor cicit adnék neki, még ha nincs is tejem. A testközelség, anya illata, szívdobogása még elég fontos egy egy hetes babának. Ha nem akarsz cicit adni neki még így sem, akkor a hordozás esetleg még megoldás lehet ezt kiváltani. Már persze, ha tényleg nem éhes, de mondom, én biztos nem éheztetném a gyereket, mert az orvos azt mondja.

2020. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki többet és meglátod. Egy 1 hetes ne sírjon egész nap, mert éhes (persze nagyobb baba sem). Nem gépek ők, ha többet kér, kapjon. Nekem a 3 hónapos babám van, hogy jóllakik 90 ml tápszertől van hogy 160 ml-t eszik.
2020. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 120 ml evett. Nem tápláltam túl. Sőt úgy nyúlik a gyerek, hogy kis baba tokája se lett soha. Most 5 hónapos 180ml eszik, és előfordul hogy még kér.
2020. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy 70 után sírt még, azt hittem betol még 30ml-t, de csak 2-3 korty hiányzott neki és meg is nyugodott utána. Adj neki nyugodtan.
2020. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Fiam 5 naposan került kórházba (vagyis haza sem engedtek), szigorúan 3 óránként (éjjel is) 30 ml volt az adagja. 10naposan jöttünk haza, akkor 50 ml volt a záróra írva, 50-70 ml-t evett alkalmanként.
2020. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Minket úgy tájékoztattak, hogy a csecsemő napi adagja annyi ml, ahány kg a baba súlya * 150. Vagyis egy 3200g -os újszülött aki még naponta 8-szor eszik annak egy evésre az adagja. (3,2 * 150) /8 = 60ml. Nálunk eddig (most 4 hetesek az ikrek), ez a mennyiség kb. elég is volt (lekopogom). Mostanában kezdnek "idő" előtt megéhezni. A következő fürdetésnél mérjük őket és emelünk. Rengeteg vélemény van arról a neten, h miként és hogyan kell etetni, a legjobb követni egy szakember tanácsait de anyai ösztönöket nem figyelmen kívül hagynva, hisz te ismered őt a legjobban és vagy vele a nap 24 órájában. Üdv.: Egy apuka...
2020. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!