Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A kislányunk ma 1 hetes,...

A kislányunk ma 1 hetes, szombat óta vannak itthon. Tápszeres. Kell ilyen pici babáknak a tápszer mellé folyadékpótlás?

Figyelt kérdés

Eddig nem kapott, szombat óta vannak itthon! Lehet ezért nincs ma széklete sem? Aggódunk. Köszi


3370 grammal és 50 cm született. 60-90 között eszik egy etetésnél mikor milyen kedve van. Előre is köszi



2015. nov. 17. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell. Én nem adtam csak mikor meleg volt. A székletnèl normális ha egy nap több van vagy ha pár napig nincs. Boldog babázást.
2015. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem adtam külön vizet 4 hónapos korukig egyik gyerekünknek sem, a tápszert viszont mindig kb 5ml-el több vízzel csináltam minden evésnél.


Nekünk ez bejött, arra gondoltam, hogy az anyatej sem állandó töménységű és a sima vizet amúgy ki is köpték ameddig nem kezdtek enni szilárdat is. Nagy melegben is csak úgy itták meg a fiaim a vizet, hogy pici tápszert/pici gyümölcslevet kevertem bele 4 hónap után is sokáig még.

2015. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mostanában azt mondják, hogy nem kell, régebben mikor enyém született (6 éve) akkor még azt mondták tápszer mellé kell vizet adni, anyatejesnek meg melegben.

igazából szerintem nem az a lényeg, hogy mit ajánlanak, hanem a kicsinek van-e igénye rá, mert ezek a mai újszülöttek képesek és nem olvassák el az ajánlásokat meg a nagy könyvet :)

semmi rosszat nem tesztek ha két etetés között megkínáljátok babavízzel vagy forralt-hűtött vízzel.

ha nem kér akkor nem fogja elfogadni, viszont ha inna, akkor meg lesz lehetősége rá :)

2015. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi most adunk mellé a 7 hetes fiunknak vizet, és jobb lett. Lazul a széklete. Nekünk a doki is javasolta. Ő már 120-at eszik, napi kétszer 20-30 ml vizet kap. Két napja adjuk, ma már simán magától kakilt.
2015. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg szoktam kínálni, általában nem fogadja el de amikor iszik, akkor gondolom szüksége is van rá. 7 hetes és nem kakil minden nap. Ha nem kemény a széklete akkor nincs gond, ha kemény, kamillateával is lehet itatni.
2015. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Most adtunk neki vizet, két korty volt, félrenyelte de itta volna. Tápszert ivott 30-at, és most már egy órája fent van, kakilt is (bár szerintem nem a víztől,hanem mert lázmérőztük bár azt is félve).


Most, mivel nincs tele a pocija gyakorlojuk a hason fekvést. Bár jobb lenne ezt délelőtt 10 órakor :D

De majd csak megfordul, szépen lassan. Erőszakkal nem akarjuk. Elhúzzuk majd mindíg az etetéseket,lesz kis sírás addig lefoglaljuk. Kb így gondoltam.

2015. nov. 17. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
1 hetes babánál csak ne húzkodjátok az etetéseket meg legyen sírás az éhég miatt, mert ehhez még nagyon kicsi és egyetlen dolga van, hogy megerősödjön. majd pár hét múlva lehet ezt játszani, még ne :)
2015. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 hetes gyereknek se forognia nem kell, sem az étkezés közti időt húzni. Vízzel pedig kínálhatod ha kéri ugyis elfogadja.
2015. nov. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekunk azt mondta a doki h itassam kulonben szekrekedese lehet. En babam igenyli is de nem minden baba szeret inni
2015. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!