Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 èves gyerekeitek kapnak még...

2 èves gyerekeitek kapnak még tápszert? Ha igen mennyit és hányszor?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban lesz 2. Még reggel és este is kap tápszert 250-250ml-t. Szinte mindig elfogadja, elfogyasztja. Viszont borzasztó rossz evő lett 14-15 hónapos korától, és egyre inkább válogatósabb. Egyebkent a 2 tápszeren kívül mèg 4 étkezése van (reggeli, ebed, uzsi, vacsora). De szinte mindig kűzdelem az evés. Nehéz..nagyon frusztráló.. de közben meg igazából sem súlyban, sem kinézetben, sem aktivitásban nem látszik hogy bármi gondja lenne. Életerős, aktív, okos gyerek. És a pisi-kakis pelusok száma is teljesen rendben. Emellett jókat alszik, nappal is éjjel is, és kiegyensúlyozottnak is tűnik. Szóval tulajdonképpen tök rendben van.

Viszont minket nagyon zavar hogy ennyire rosszul eszik. Ezért úgy gondoljuk a férjemmel hogy a reggeli tápszert lassan el kellene hagynunk. Persze úgy hogy akkor napközben pótoljuk a kiesett tej alapú táplálekot. De talán ha nem 2,5 dl töménnyel inditana a napott jobban éhes lenne a “normális ételekre”, stb. Ezt gondoljuk. Az esti tápit természetesen meghagynánk. Ti mit gondoltok erről?


2021. jan. 13. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha egyébként sem nagy evő akkor én nem venném el tőle reggel, hisz ezzel legalább bevisz a szervezetébe egy csomó vitamint, amit pl egy joghurttal vagy szemdviccsel azért nem egyszerű.

Amúgy a legtöbb gyerek rossz evő, aztán hirtelen megváltozik és jól eszik.

Ne aggódj ezen, ha amúgy jól hízik ahogy mondod stb akkor biztos hogy minden oké.

2021. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem, 1 éves kora után még egy kicsit tejitalt kapott
2021. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is februárban lesz 2 éves. Még ő is kap tápszert, de már egy jó ideje csak éjjel, ha felkel egyszer, esetenként kétszer 180 ml-t. A védőnő javasolta, hogy kétéves koráig még kapja, lassan én is szeretném leszoktatni. Sajnos mostanság ő sem túl jó evő, de a tápszer helyett inkább rendes tejre gondoltunk, reggelire vagy vacsorára. Szerintem kérdezd meg a védőnőt, ő mit javasol, én is ezt fogom tenni, mielőtt arra jutunk, hogy végleg elhagyjuk a tápszert.
2021. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sokat lehet olvasni hogy van, aki 3 éves korog is adja, ezért èn sem gondolom rossz dolognak, főleg annak tekintetèben hogy a tejről meg sok esetben sokkal rosszabb vèlemènyek vannak. Meglátjuk, szerintem a reggelit mindenképp megpróbáljuk lassan elhagyni. Este az marad. Ő nem kel fel éjjel, hanem elalvás előtt issza, jóéjt tejcsinek, ezt nem venném el tőle, de talán a reggelit lassan meg lehet próbálni. :) elsőnek is köszönöm, valahol veled értek egyet a legjobban, de muszaj megpróbálni, háth segit az evésen :)

2021. jan. 13. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!