Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A férjed, hogy állt ahhoz,...

A férjed, hogy állt ahhoz, hogy tápszeres lett a gyereketek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 11:16
A kérdező szavazást indított:
Támogatott.
Nem támogatott, jobban örült volna az anyatejnek.
Nem érdekelte különösen.
51 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Örült neki, hogy végetért a szenvedésem a szoptatással. Két hónapig kínlódtam, még sírtam is. Egy korty tejem sem volt, rengeteg dolgot kipróbáltam, nonstop mellen volt a baba, mégsem indult meg. A férjem nagyon támogató volt, sosem bántott érte, a végén már ő mondta, hogy ne kínozzam magamat meg a babát, hagyjam a fenébe az egészet. Sokat segített mindigis a baba körül, keni vágja az egész tápszeres témát. Keveri, melegíti, tudja mikor mit hogyan kell.
2021. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Végig úgy volt vele, hogy ez leginkább az én dontesem, de azért egyetértés volt köztünk abban hogy megpróbálom anyatejjel, és ha az megy, akkor mikor választom el.
2021. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Az első két hónapban kapott tápszert a babánk, próbáltam szoptatni, de nem indult meg a tejem, mindig csak begyulladt a mellem, nagyon fájt, vér jött belőle, hatalmas, kemény volt és fényes, forró a bőröm.


A férjem egyáltalán nem hibáztatott. Sokat segített, hogy tudjak pihenni én is, minden hivatalos papírt ő intézett, ő vásárolt, leállította az anyukáját, aki nagyon rárepült a témára. Foglalkozott a babával, amíg én fejni próbáltam valami nyugalmas sorozatot nézve.


Mindannyiunknak kényelmes volt, hogy a tápszert gyakorlatilag bárhol, bármikor el tudtuk készíteni, és nagyon örültünk, hogy végre tele a baba pocakja. Rengeteget és sokszor evett, még a védőnő is ledöbbent rajta, szerintem nincs olyan nő, aki ezt a tejmennyiséget képes lett volna megtermelni... A férjem külön élvezte, hogy ő is etetheti a kislányunkat, és hogy kísérletezhettünk különböző márkákkal.


Aztán ahogy elmúlt a folyásom, megjött a menstruációm, és akkor indult be rendesen a tejem. Utána hanyagoltam a tápszert. Hozzátáplálásnál elhasználtam tejberizshez a maradékot :)


Semmilyen hátrányát nem éreztük eddig a tápszernek, olyan eleven gyerek lett, mint egy gumimaci, és olyan egészséges is.

2021. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Konkrétan meg minimálisan sem érdekelte, hogy mit eszik a gyerek. A lényeg az volt neki, hogy jól lakott, boldog mosolygós baba volt és nem üvöltött az éhségtől meg a kínlódástól. Nekem is kb ennyi volt a lényeg. Ha megy a szoptatás megy, ha nem, nem. Ennyi volt kb mind a kettőnk hozzáállással.
2021. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

A nagyobbik gyerekünket nem tudtam szoptatni, és amikor terhes lettem a kistesóval, mondtam neki (a férjemnek), hogy megteszek majd megint mindent érte, de nem dőlök a kardomba, ha nem sikerül. De hát mégiscsak anyatej, az lenne a legjobb, stb. Mire lazán vállat vont, és közölte, hogy igazából ő a tápszerre szavazna még akkor is, ha lesz tejem, mert akkor ő is meg tudja etetni, nem csak én.

Csak a nők csinálnak presztízskérdést a szoptatásból (már aki), a férfiak nem kombinálják túl.

2021. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
He? Miféle kérdés ez egyáltalán? Hogy merül fel ilyen, hogy a szülők nem támogatják egymást?
2021. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Megértette, hogy 3 és fél hós volt, amikor beteg lettem (kovidos) és elapadt a tejem. Lehet nem attól, de elapadt. Csak a tápszer maradt.
2021. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!