Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért kell cumit váltani? Az...

Miért kell cumit váltani? Az anyamell sem cserélődik.

Figyelt kérdés

Utóbbin is mindig ugyanakkora helyen jön a tej. Cuminál miért nem jó ugyanakkora lyuk?

Illetve lehet kapni lyuk nélküli etetőcumit, amire én szúrok lyukat?


2021. jan. 20. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj nagyobbra cserélni, csak higiéniai célból 3 havonta újat adni.

Fiam a pótlást végig S-es cumival kapta, jól is jött, hogy nem dőlt a szájába a tej, így nem növelte a cumizavar esélyét.

2021. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. 🤷🏼‍♀️ De az én fiam idegallapotba került kb 3 havonta és akkor cseréltük. Nem tudom, a mellnél hogy működik ez.
2021. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó! A mellnél sok lyukon jön a tej, nem egyen. (6-8 lyuk is lehet).
2021. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

2, a mellnél úgy működik, hogy ahogy a baba egyre erősebb, ügyesebb, egyre gyorsabban képes kinyerni ugyanazt a mennyiséget. Maga a szoptatás eddzi meg hozzá a száj körüli izmait.

Egy variábilis, ún. X cumihoz hasonlítható talán. Abból is aszerint jön lassabban vagy gyorsabban, hogy milyen erővel szívja a gyerek (annyi, hogy a variábilis cumi hajlamos az anyagfáradásra és utána abból is ömlik).

A sima méretes cumik logikáját én se nagyon értem, mert ott minél nagyobb a lyuk (vagy több pl. aventnél), annál könnyebben, kisebb erőfeszítéssel jut hozzá a csecsemő és így a száj körüli izmok nem edződnek etetéssel.

(Egy tápszeres és egy anyatejes gyerekem van. A tápszeresnél gond volt a szájizmaival)

2021. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 szerintem az en kisfiamnak is gond lesz vele, mivel eleve emiatt nem tudott/ volt hajlandó szopni. Pedig volt tejem. Sosem sok, de azért az első hónapban simán lefejtem 60ml-ket szóval elég kellett volna legyen neki. De nem jött össze. Aztan azért gondolom, hogy ez lesz nála is, mert ami csepegesmentes cumi volt azzal sem tudott enni. Csak a folyósokkal.
2021. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5, nálunk is ezt tett be a szoptatásnak, később derült ki, hogy hipotón mindenhol máshol is (4-es voltam).

Érdemes foglalkozni vele, mert a rágás és a beszéd is nehézkesen indulhat miatta. Szájgyakorlatok, szívószálból ivás, fújás szájjal...

2021. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!