Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerkőcre nézve mennyire...

A gyerkőcre nézve mennyire "veszélyes", ha évente cserélődik a babysittere? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.A kérdést arra értem,hogy külföldön nagyon menő dolog, ha a szülők bevállalnak egy gyereket, de felfogadnak egy AU-PAIR-t,hogy foglalkozzon a gyermekkel. Viszont évente cserélődnek a lányok. Ha a gyerek még pici, mennyire zavarja őt össze,hogy 1évig egy bizonyos babysittere volt, aztán a következő évben már megint másik,és így tovább...? Illetve... A gyerek-szülő kapcsolatot nem teszi az tönkre, hogy szinte a gyerek nincs is a szüleivel,csak naponta kb 2-3órát?

Remélem,érthető mire irányul a kérdésem:D Köszönöm előre is a NORMÁLIS válaszokat!:)

egy Au-pair



#au pair #gyerek-szülő viszony
2013. szept. 27. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom máshol hogy van, de Angliában valóban így működik, minden évben más babysittert keresnek. Ennek az az oka, hogy azt akarják, hogy a gyerek elsősorban a szüleihez, testvéreihez kötődjön és ne a babysitterhez. Még akkor is váltanak 12-18 hónap után, ha meg vannak elégedve.


Nem menőségből keresnek babysittert, hanem azért, mert 3 év helyett 6+6 hónapot lehet otthon tölteni a gyerek születése után. Az első 6 hónapban védett vagy a munkahelyeden és kapsz a TGYÁShoz hasonló jutattást. A második hat hónapban csak a családi pótlékot, a mi GYED, GYES-ünkhöz hasonló juttatás nincs és marad a munkahelyi védettség. A szülés után 1 évvel viszont vissza kell menni dolgozni vagy elveszíted maunkahelyed.

A mendemondákkal ellentétben egy átlag családban mindkét szülő fizetésére szükség van ahhoz, hogy a jelzálogot fizetni tudják.

A bölcsőde viszont kb. 1 ember fizetésével egyenlő/gyerek (óránkénti minimálbér+25% egy gyerek óránkénti bölcsije). A babysitternek viszont hetente kb. 1 napi fizetést kell adnod. A nagyszülők messze nem segítenek annyit, mint Mo-on.

6 évet éltem Angliában. Nem láttam, hogy bármivel is rosszabb lelkiállapotban lennének, mint mi, akikkel 3 éves korukig otthon volt az anyu. Sőt!

2013. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Azért merült fel bennem ez a kérdés,mert a környezetembe elég sok gyerkőcnek van babysittere,vagy au-pairje... Úgy,hogy a gyerekek közben oviba,bölcsibe járnak... És azért lehet rajtuk látni,hogy igenis szeretnének a szüleikkel lenni,csak épp a szülőnek fontosabb a gép előtt ülni, vagy fodrászhoz menni..:)

2013. szept. 27. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem véletlenül panaszkodnak a babysitterek, hogy a rájuk bízott gyerekek kezelhetetlenek. Egyik barátnőmnek meg is mondta a rábízott kisgyerek, hogy nem fogja szeretni, mert úgyis elmegy.

Régen, ha egy család nevelőnőt fogadott, az végig a gyerekkel maradt. Szerintem iszanyatos kegyetlenség, amit ma ezekkel a kisgyerekekkel csinálnak, hogy évente változtatják azokat a személyeket, akikhez elvileg kötődniük kéne.

2013. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Svájcról tudok nyilatkozni, éppen most jöttem vissza a 16 hét szülési szabadságom után. Igen, még 4 hónap sincs. Próbáltam másfél hét szabival megtoldani, de csak 3 napot kaptam, nehogy már annyit legyek otthon. És utána ha tetszik ha nem, vissza KELL menni dolgozni.

A munkából azonnal rohanok haza, ebédidőben haza, minden másodpercemet a babával próbálom tölteni, hogy érezze azért ki az anyja. Nemhogy fodrászhoz nem járok, de még leborotválni sincs erőm a lábam, annyira kimerült vagyok.

És igen, úgy néz ki az au-pair lesz a megoldás, miután mindenki mindent ígérgetett a családban a baba születése előtt, aztán valahogy mégsincs ki vigyázzon rá amikor eljönne az ideje. És itt NEM a pénz a lényeg.

2013. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!