Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális, hogy 1-1,5 hét...

Normális, hogy 1-1,5 hét alatt elfogy egy doboz tápszer?

Figyelt kérdés
15-én lesz 3 hónapos a kisfiam Milumil HA Optima Start tápszert eszik. Egy evéssel minimum 150 ml-t, de van, hogy 180-200 ml-t. Kb 1-1,5 hétig tart egy doboz. Nem sok egy kicsit? Nem győzöm íratni, de így sem olcsó sajnos. Lehet, hogy másfajta kellene neki? Vagy ez így teljesen rendben van?

#tápszer #3 hónapos #Milumil HA Optima Start
2021. ápr. 8. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A 600 grammos tápszerből 4,4 liter táp lesz.


Ha 7-10 naponta fogy el, akkor napi 440-630 ml tápszert kap a gyerek. Ez amúgy kevésnek tűnik. Ahogy nő, úgy fog többet enni, 4-5 nap alatt elmegy egy doboz simán.


A tápszerből kellő mennyiség drága, igaz. Fél éves kor után át lehet váltani nem ha tápra, ha a gyerekorvos javasolja, az azért olcsóbb.

2021. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy 800g-os tápszeres doboz fogyott el 5-6 nap alatt, amikor a kislányom 3 hónapos volt. Mondjuk ő eléggé kiszámíthatatlanul eszik, szóval azért volt sokszor maradék, amit ki kellett önteni.


Van valami oka, hogy hipoallergén tápszeret kap? (Mert az ugye jóval drágább, mint a sima.)

2021. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
A lányom 450g-os kiszerelésű tápszert eszik, már jó ideje heti kettőt (még többet enne, de már hozzátáplálással szépen haladunk), ráadásul gyógytáp, receptre sem olcsó. A gyerek ezzel jár. Amikor kamasz lesz, a gatyánkból ki fog enni minket is.
2021. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs oka, hogy ezt eszi, csak újszülött kora óta ezt ajánlotta a gyermekorvos. Már várom, hogy 4 hónaposan megkezdjük a hozzá táplálást.
2021. ápr. 8. 10:13
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
A szívbeteg babámat kb tömni kellett, annyira nem volt étvágya meg ereje, de még nála is elfogyott havi 4-5 doboz. 😊
2021. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha soknak érzed, váltsatok a milumil Ha 1-esre a start helyett. Ez elvileg jobban telít, kevesebb is elég lehet belőle. Amúgy normális, nekünk is nagyon hamar elfogyott mindig.
2021. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még kevés is.
2021. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Fog az a gyerek többe is kerülni hetente, erre nem ártott volna felkészülni, mielőtt megszületett.
2021. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudom, hogy ha nagyobb lesz, még többet fog enni. Ne aggódj, ez legyen az én "problémám".
2021. ápr. 8. 13:19
 10/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm, 21-én megyünk oltásra, akkor beszélek a gyermekorvossal is, hátha másikat ajánl.
2021. ápr. 8. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!