Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 20 napos fiam akár 150ml...

20 napos fiam akár 150ml tápszert is igényel. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nutrilon omneo comfortot használlunk.


A dobozra az van írva, higy 24 órán belül, 1 hónapos korig 6x100-133ml adható. Nem rudom jól gondolom e, de akkor a 24 óra alatt amit elfogyaszthat, az a 6x133=798?


Mi napunk így néz ki(tegnap):

3:00-120ml

7:34-50ml

10:15-120ml

14:50-90ml

20:00-120ml

22:10-30ml

(530ml)


Általában a 3 óra meg van várva, de pk tegnap este is nagyon sírt, vigasztalhatatlan volt, azt hittük a hasa fáj, áztán kiderült, hogy ő még éhes. Meg ette azt a 30 milit és el is aludt.


De aztán 1:53-kor megevett 30 milit és bealudt, aztán 5:20-kor 150ml lement neki.


Nem szeretnék ennyit adni neki ha nem szabad, de nem tudok ilyenkor mot kezdeni vele. Végül úgy sír, hogy már reszket. Vigasztalhatatlan egyszerűen, ha éhes akkor éhes :D

A nővérke azt mondta, a 90mili is majdhogynem sok neki még.


Normális így, ha nem, mit rontok el? Mit csináljak másképp?



#baba #tápszer #20 napos
2020. szept. 24. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem annyit adj neki, amennyit igényel, ő nem olvasta a könyveket meg a tápszeres dobozt. Anyatejes babánál se számolja senki, hogy mennyit szopik a baba, lehet hogy sokkal többet, mint amennyit "kellene".
2020. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha éhes, akkor éhes. Nem az ajánlott adag dupláját eszi meg, rádásul minden baba más. Nyugodtan adj neki ha éhes.
2020. szept. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem meg nem eszi meg a mennyiséget, mégis nagy, meg gyarapszik a súlya. Ha éhes adj neki, ha nem, úgyse tudod leerőletetni (meg nem is kell, ne okozzunk neki gátat az evéssel ideje korán)


Egyebként az én babám hosszú és nehéz, de nem hurkás.

2020. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Az én gyerekem ugyanezt csinálja. Most másfél hónapos, ráadásul ő vegyes táplálású. Simán megeszi a dobozra írj ajánlottat úgy, hogy kap még anyatejet, akár 2-300mL-t vagy többet is. A tápszert jól csinálom, nem csinálom hígra vagy ilyesmi. Ha kevesebbet adok, akkor 1 óra múlva ordít hogy éhes. De teljesen egészséges, a gyarapodás egyáltalán nem sok (vagy kevés), nem dagadt (csak anyósom szerint...) úgyhogy azt mondták, ne aggódjam túl, nem robotok a gyerekek.
2020. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Négyes vagyok, mármint 2-300mL-t nem egyszerre eszik meg, hanem egész nap. Egyszerre pedig 120-150-eket eszik.
2020. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előttem szólókkal, attól mert tápszert eszik még nem gép,hogy koppra 3 órára és mindig doboz szerinti mennyiséget egyen. Én is az igény szerinti tapszerezes mellett vagyok, miért hagynád ehezni?

Egyébként én is aggódtam amikor pici baba volt, hogy túl sokat eszik aztán 12het körül fordult a kocka,sosem eszi meg az "előírt"mennyiséget, mégis szépen gyarapszik és nő, nem pufi hanem nagyon hosszú és csupa mosoly, boldog baba :)

2020. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan adj neki, nálunk is ez volt.
2020. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Akkor látom nem csak nálunk ez a helyzet :)


Azt mondták, ő megeszik akár mennyit, akár a jövő hetet is. Ezért nem kevertem be neki sokat egyszerre.


De akkor nem aggódom :)


Köszönöm szépen még egyszer.

2020. szept. 24. 10:12
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ezt mondták nekünk is, 2 hét horror lett a vége! Az én fiam nem mohóskodott, de ami kellett neki azt követelte.
2020. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Most tanuld meg, az a fontos amit a gyereken látsz, amit ő igényel nem pedig az amit a doboz ír, a könyvben írnak stb... Mindkét gyerekem több tápszer evett mint amit a védőnő és a doboz írás gondolt, a védőnő közölte, hogy adjak kevesebbet és húzzam az időt. 1 napot próbáltam így meg, hát katasztrófa volt, másnap elengedtem a dolgot és etettem ahogy a fiam kívánta. Második gyereknél már okosabb voltam, meghallgattam a védőnőt és úgy etettem ahogy gondoltuk.
2020. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!