Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem tud kakálni és...

Miért nem tud kakálni és miért furcsa a kakája a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Kaka téma!!


Gyermekemnek problémái vannak a széklettel. 3 hetes korától kezdődött ez neki, mióta tápszert is kap az anyatejen kívül, nem tud önállóan kakálni, segíteni kell neki, most 2 hónapos és mar teljesen tápszeres. Ha segítek neki kakálni eleinte kenőcsös állagú és zöldes-sárgás színű, viszont utána víz állagú, sárga színű és apró fehér darabkák vannak benne (olyan, mintha megemésztetlen tápszer jönne neki ki). Az lenne a kérdésem, hogy valaki járt már így? Másnak a babájának is volt már ilyen a széklet? Mit tehetek hogy tudjon magától kakálni? Ma hívom a körzetit, hogy meg kérdezzem tőle, de addig is szeretnék válaszokat nyugtatás képpen és hogy valamivel okosabb legyek. Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. szept. 15. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel segítesz neki kakilni? (Ezt a kakálni szót mellőzd légyszíves, mert olyan ocsmányul hangzik főleg egy kisbabával kapcsolatban)
2021. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lázmérővel. Körzeti mondta, hogy azzal segíthetek.
2021. szept. 16. 06:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Használj szelcsovet. Sokkal jobb. Előtte be kell baba olajjal kenni + a baba feneket, s 1-2 percig bent tartani, enyhen forgatva.


A lazmero gyakori használat mellett felsertheti a babának a feneket és belül is, s ezért jobb a szelcso, mert az direkt erre lett kialakítva.


3-4 honapos körül majd könnyebben fog kakilni. De lehet ha hagyod kicsit, baba hasmasszázst alkalmazol akkor magától is menni fog. Nekem a babám - igaz anyatejes - napi 3x kakil , de ma pont nem akart. Kicsit sirdogalt, amikor bele fajdult a pociba masszíroztam és este mikor furdettem a nagyot akkor jött a termés. Szóval próbálj szerintem kicsit türelmes lenni, hagyd hadd jöjjön ra a technikára.

2021. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítve:

Az első babám irtó hasfájós volt. Nála nem volt mindegy mit eszek.. az kemény 4 hónap volt. VISZONT, nagyon sokat segített az espumisan.

De nem minden babanal válik be. Míg az első babámnak megkönnyítette a mindennapjait, a másodiknak pont hogy megnehezítette. Nala egy egész napos hasfajas volt, rosszabb volt az espumi.

2021. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!