Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Beba Supreme Pro Ha 1 nagyon...

Beba Supreme Pro Ha 1 nagyon zöld széklet? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy két hónapos tápszeres kkisbabám. Sajnos egészségügyi probléma miatt nem igazán tudtam normálisan szoptatni. Így elég hamar tápszeres lett a kisfiam.


A doktornő a Milumil Optima Ha Start tápszert írta fel elsőnek, de attól nagyon sokat feszengett és görcsölt, nehezen jött puki. Hasfájós lett. A doktornő javaslatára elkezdtünk használni az Espumisan cseppet és a Biogaia probiotikumat, hátha javul a helyzet, nem tartotta célszerűnek ilyen hamar cserélni a tápszerét, mert ilyen korban gyakori még a hasfájás, a fejletlen pocija miatt. Ezt használtuk elég sokáig.


Viszont sajnos odáig jutottunk, hogy ezek a dolgok sem váltak be. A kisfiam alig aludt valamit, mert a puki folyamatosan felébresztette. Nagyon sokat szenvedett.


A védőnő javasolta, hogy próbáljuk ki a Milumil Prosyneo Ha Start-ot, két napig használtuk, mert annyira híg volt, hogy bukott tőle. Pedig eddig rá nem volt jellemző. Így ez a fajta tápszer felejtős volt.


A következő ajánlás a Beba SupremePro Ha 1, most ezt használjuk 4 napja, úgy tűnik ettől nem fáj a pocakja,nem szorong, pukizik görcsök nélkül, viszont ettől kb.2 óránként enne, alig bírja ki azt is. Nem lenne elég tápláló számára? Vagy ez a normálisnak számít? Pedig megeszi a korának megfelelő adagot.


Ami a legjobban zavar az a "sötétzöld" széklete. Tudom a dobozon rajta van, hogy lehet ilyen színű a széklete, de nekem annyira rendellenesnek tűnik, mert eddig sárga volt neki.


Nem szeretnék rajta többet kísérletezni,ezért szeretném megkérdezni kinek mi a tapasztalata ezzel fajta tápszerrel?


A doktornőhöz majd jövőhéten megyünk, hogy megbeszéljük a dolgokat.



2022. jan. 1. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a prosyneot keverjük a Milumil optima AR tápszerrel. Nekem is sokat bukott a prosyneotól de legalább a hasa nem fájt. Zöld akkor volt a széklete ha túletettem.
2022. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Valóban fennállhat a túletetés, viszont alig bírja ki ezzel a fajta tápszerrel a két óra hosszát. Vigasztalhatatlanul ordít, ha nem kapja meg az adagját.


Ma is már vagy 7-8x evett és megeszik 120-150ml és még nincs vége a napnak. Biztos, hogy nem a hasa fáj, mert ahogy benyakalta az adagját vigyorog és jókedvű.


Viszont a dobozon ezekkel a ml-kel csak 5x étkezést javasolnak.


Valóban nem tudom már mitévő legyek! A sok próbálgatásnak se akarom kitenni.

2022. jan. 1. 20:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a prosyneo - optima AR kombótól mindig jól lakik és elkezdett szépen hízni is. Csak simán a prosyneotól ő is éhes maradt.

Szerintem mondd el a doktornőtöknek hátha felírja így nektek is. Bár nem tudom hasfájós babának mennyire jó ez, mert eléggé meg tudja fogni a hasukat az AR tápszer.

Nekem most 3,5 hónapos a lányom es 5x eszik 150-t, míg csak simán a prosyneoból min. 7-8x evett 120-t a második hónap vége felé.

2022. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A védőnővel ma beszéltem, megmutattam neki a lefotózott székletet. Valóban nem jó, ha a baba széklete nagyon sötétzöld, így hanyagolnunk kell a Beba SupremePro-t.


Csütörtökön fogadja a doktornő a kicsit, valószínű elküldik vérvételre, ha nem laktózérzékeny, akkor valószínűleg nem HA mentes tápszert fogunk próbálni. De majd megmondja a doktornő.

2022. jan. 3. 17:37
 5/12 anonim válasza:
Majd írj légyszi, hogy mire jutottatok. :) Hasonló gonddal küzdünk mi is. Drukkolok Nektek!
2022. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, de semmi érdemlegeset nem mondott. Azt mondta használjuk továbbra is a régi tápszert, a Milumil Optima Ha Start tápszert. De mellette használjuk a Colief cseppeket. Elvileg három hónapos korára kinővi a hasfájást és majd 4 hónapos korában felírja a Milumil Optima 1-et. Hamarabb nem szeretné, mert akkor megkezdhetjük a hozzátáplálást


Őszintén, ha nem javul a helyzet, akkor felfogok keresni egy gasztroenterológust.

2022. jan. 10. 16:47
 7/12 anonim válasza:
Sajnálom. Teljesen megértelek, én is ezen gondolkodtam. Jobbulàst Nektek! 😔
2022. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Először is a védőnő ne diagnosztizálja a székletet fotóról, nem az a dolga.

Másodszor. Ilyen kicsi korban még nincs laktóz intolerancia. Az 5 éves kor felett kezdődik, úgyhogy a doktornő jól tette hogy nem küldött vérvételre ez irányba. Felesleges stressz a kicsinek. Magán gasztroenterológus se nagyon tud mit kezdeni vele, ki kell bekkelni a 3 hónapot. Ez a hasfájás sajna ilyen.

A zöld széklet a legtöbb tápszernél normális, rá is van írva a dobozra, pláne ha szerinted is előfordul hogy túleteted.

Sok türelmet és kitartást, nem egyszerű.

2022. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat. Valóban iszonyat nehéz. Sokszor a sírás kerülget, mert olyan tehetetlennek érzem magam, miközben látom, hogy a kisfiam sír. Már nem tudom, mit tegyek.


Legutóbb az orvos azt mondta a tápszerre is, hogy a gyerek azt egye amelyiket akarja, csak HA legyen.


Legutóbb csak kipróbáltuk a Beba-nak az Expertpro változatát is két napig ette kb., de ment tőle a hasa és megint méregzöld lett tőle a széklete és még jobban beszelesedett, nagyon büdöseket pukizott tőle.

2022. jan. 16. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Ki kellene tartani most már egy tápszer mellett legalább 2 hétig. Sajnos 1-2 nap alatt nem lehet eldönteni, hogy jó lesz-e.
2022. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!