Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hónapos babám nem eszi meg...

5 hónapos babám nem eszi meg a tápszert, mindent eszik már, jóízűen, de tápszert nem,inni se nagyon akar, pár kortyot étkezés után, illetve tápszerből többször keveset (30-50 ml)! Járt így valaki?

Figyelt kérdés
Adjak neki kanalasat minden étkezésre? Ha az ételekbe keverem neki a tápszert megeszi, csak a folyadék mennyiség miatt félek! Járt már így valaki? Jókedvű, mosolygós baba! Aki így járt leírná a babája egy napját, hogy hogy eszik? Mennyiket? Inni mennyit? Köszönöm!

2022. febr. 7. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Váltsatok tàpszert!



1 éves korig a fő tàpláléknak tejalapúnak kell lenni.

És még utána is kell, akár tejital, nem klasszikus tápszer (nyilván anyatej hiányában, vagy mert màr nem akarja ennyi idősen szoptatni)


5 hónaposan nem

Lehet minden étkezést kiváltani.

2022. febr. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni nem tudok, de a kérdésre válaszolni igen. Jártam így, de kb 17 éve. 4-5 hónapos volt a fiam, amikor nagy elkezdett fogyni a tejem. Pótolni kellett volna, de semelyik tápszert nem fogadta el, pedig már sokfélét felírt a doki. Aztán annyit mondott, hogy kezdjük el a hozzátáplálást. Illetve a tejpépet elfogadta. Sajnos a konkrét egésznapos étrendre már nem emlékszem. Meg szerintem azóta változott is az ajánlás.
2022. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyem egyaltalan nem itta meg a tapszert. Egyiket sem. Ha a fejemre alltam akkor sem. 6 honaposan kezdtuk a hozzataplalast, mire 8 honapos lett teljesen el is valasztotta magat. Tapszer nem ment, a de a tejpepeket ette. Most 5 mult, ugyes, okos, 116 cm volt az utolso meresen es 20 kg. 20 honapos kora ota jar kozossegbe, ennyi ido alatt volt 2x1 hetes virusfertozese meg par natha. Mielott leszolna valaki, nem gondolom, hogy ez a kovetendo, csak kicsit megnyugtatasul, hogy van ilyen is, mert en pl agyon aggodtam magam, hogy mi lesz igy meg hogy alakul a fejlodese…
2022. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A tejpépeket ő is szívesen eszi, sőt mindent csak ne tápszer legyen! De ezek szerint akkor vannak babák akik köszönik inkább esznek minden mást és szépen fejlődnek! Nyilván megprobálkozunk a váltással, hátha, addig is eszünk! Szívesen vennék még válaszokat!
2022. febr. 7. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!