Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ez a tejfehérje allergia...

Ez a tejfehérje allergia tünete? Abbahagyjam ezt a fajta tápszert?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos. Lecseréltük a Milumil Ha start optimát Lactogen harmony-ra, mert a Milumilt már nem ette.

Kedd óta kapja a Lactogent, és a kis arcán két oldalt, de inkább csak a jobb oldalt piros, ekcémaszerű kiütés jött ki. Ez azt jelenti, hogy allergiás?


Ilyesmi, csak nem ennyire piros és nem ekkora nagy kiterjedésű: [link]


2022. nov. 19. 01:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, mert a Milumil hipoallergén, a Lactogen pedig nem.

A Milumilt nekem is le kellett most 4 hónaposan, mert nem ette (egyébként tényleg van egy furcsa vegyszeres íze), most Bebát eszik, ebből még többet is, mint "kellene" (ezt is megkóstoltam, ennek nincs olyan utóíze, mint a Milumilnek).

2022. nov. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akár. De szerintem orvosnak mutasd meg. Mégpedig azért, mert még később informatív lehet és magadtól ne is váltsd le.

Nekem a fiam 7 hónapig volt hasfájós, és nem voltak kiütései, nem volt véres széklete, hízott rendesen, ezek miatt a hasfájását nem is vették komolyan. Nagyon száraz bőr volt egyedül, meg rengeteget bukott. Végül Pregomint kapott és elmúlt, azt hittük laktózérzékeny. De 1,5 évesen tejtehelésen egyértermű tejallergiás tünetei voltak már.


Mellesleg mikor először mikor bukós tápszert kapott (ami az első nem HA tápszer volt) durva hasmenése volt és lecseréltem magamtól, de ekkor 3 hónapos volt. Talán ha adom pár napig rögtön komolyabban vették volna.


Kislányom már más, HA tápszertől véres széklet, Pregomin mellett hasfájás, reflux és nem hízott. Kinőtte az allergiát legalábbis ezt hittük, 5 éves korában az egyetlen tünete ekcéma volt tehát igen, akár ez elég is lehet tünetnek.

2022. nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!