Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszerek vannak,...

Bogica0616 kérdése:

Milyen tápszerek vannak, tejfehérje érzékeny csecsemőknek? Receptre mennyibe kerül átlagosan most, hogy mindennek az ára emelkedett?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 26. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyermek gasztroenterológus tud nektek felírni. Ő tudja megmondani, hogy jelenleg melyik fajtára van támogatás.
2023. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, nincs még rá szükség mert remélem tudok majd szoptatni. Pusztán érdeklődők a mostani termékekről és árakról.
2023. ápr. 26. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod előre,hogy tejfehérje érzékeny lesz a babád?
2023. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom előre, a testvére az volt, az apja, a nagy bátya az, én nem. Van esélye. De pusztán ìrhattok sima árakat is. Csak ezeknek tudom a régi árait. Gondoltam számolok egy kicsit.
2023. ápr. 26. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Előre felesleges ráparázni. Egyébként sok tàpszeres baba hasfájós, mert pici korban még nem termel elég laktáz enzimet a szervezet, tehát nehezen emésztik meg a tehéntejalapú tápszert. Erre lehet kapni a Lactase comfort cseppet. A tápszerbe kell csepegtetni és meg van oldva a probléma. De ezt kinövik és nem lesznek valójában laktózérzékenyek. Szóval nem kell azonnal bepánikolni akkor sem, ha hasfájós a kicsi!
2023. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy hogy van felírva. Nekünk Pregominra kellett váltani egy hete pont,emelt támogatásra 480 körül van egy doboz, simán 2 ezer körül, teljes áron nem tudom. Többit nem tudom árba.
2023. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim Pregomint kaptak/kapnak. A háziorvos 1 éves korig felírhatja 90%-ra. A fiamnak 50%-ra írta fel mert én kértem, csak akkor írta fel a amikor a gasztrós doki adott szakorvosi javaslatot. A lányomnak azt mondta a gasztrós, hogy ne szivassuk sima tápszerrel, ha ennyire terhelt a család. Ezt elmondtam a gyerekorvosnak és felírta max támogatásra (nem vittem javaslatot, bemondásra írta fel).


Ha nem írja fel akkor érdemes gasztróstól kérni javaslatot a tápszerrel és akkor tuti, hogy megkapod a max tamogatást, de remélhetőleg sikerül neked a szoptatás.


Amúgy, ha bemész a boltba akkor 4800 körül van 1 doboz (450g). Ez a lányomnak kb 5-6 napra elég (9 hónapos). Még fél áron is elég húzos a havi adag. Érdemes elintézi a 90%-ot.



Nálunk anyum, fiam, én, nővérem és a gyerekei, bátyám és a gyereke is érzekeny a tejre. Apu, a férjem és az anyósom "csak" laktóz. A mi családunkban még a glutén is probléma ráadásul.

2023. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nem is változott sokat az árak, támogatás esetén:)
2023. ápr. 26. 19:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!