Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy 3 hetes kisbaba kb hány...

Egy 3 hetes kisbaba kb hány ml tejet eszik meg?

Figyelt kérdés

Az enyém anyatejes; még elég sűrűn szoptatok. Egy barátnőmmel 1 nap különbséggel szültünk, azt mondja az ő kilánya már 100 ml tápszert eszik és 3 hét alatt 600 grammot hízott.

Az én kislányom 500 körül rakott magára.

Megmértem evés előtt és után és a mérleg azt mutatta csak 10 ml ivott. Igaz este mértem olyankor mintha kevesebb is lenne a tejem.

Tudom túlzok a méricskéléssel ha van elég kakis pisis pelus és van is. Csak nagyon akarok vigyázni rá. Ha nem hízik rendesen még pótlást is adnák neki nehogy valami baja legyen.


febr. 11. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Annyit eszik, amennyi igénye van. Igény szerint kell szoptatni. A mérleget felejtsd el. A hasonlítgatást pláne.
febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 500 gramm teljesen jo.
febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én van, hogy evés után kevesebbet mérek, mint előtte. :D Eszik 10 percet és - 10 gramm. Én az elsőnek fejtem, az cumisüvegből bedöntött 240 ml-ket 3 óránként 6 hetesen, nagyon durva volt. A második most szopizik, és 50-nél többeket sosem eszik (cserébe többször eszik, mint a cumisüveges, éjszaka is eszik), és olyan szép hurkái vannak, hogy minden nagyi a csodájára jár. :)
febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Testsúly kilogrammonként 150 ml-t kell ennie naponta.

Napi kB 20-30 grammot, heti 150-200 grammot, havi 700-900 grammot kell gyarapodnia.


Ha 10 ml-t evett volna csak azt észrevennéd, mert üvöltene hogy még éhes.

febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyit eszik amennyire szüksége van. Te és a barátnőd mennyit esztek ? te hány grammot ettél reggelire , és a barátnőd mennyit? És ha te kevesebbet eszel akkor te szerinted beteg vagy?


Csak mert pont ugyanígy van a gyereknél is , a gyerek is pont ugyanolyan ember mint ti. Ugyanúgy saját igényekkel. Tehát amennyiben te , és a barátnőd nem esztek gram ra azonos mennyiséget, akkor ugyanúgy a gyerekeiteknek sem kell gram ra azonos mennyiséget enni , hiszen ők sem robotok , csak emberek.

febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

150 ml/kg 7 kg-ig. Utána kevesebb. Csak hogy ne borulj ki, ha 4 hónapos lesz a gyerek, és nem iszik meg 1+ liter tejet. :)

És 10 ml is lehet reális és elég, ha előtte pl 40 perccel szopizott.

febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3hetesen 380grammot hizott a babám. 60-70ml evett 3-4 óránként.. Ez van annyit eszik amennyi kell neki, nem tudom tömni hogy hízzon bármennyire is aggaszt.
febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!