Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha van egy kis babám és van...

Ha van egy kis babám és van egy 3 éves fiam aki ovis neki is adhatok anya tejet (nem cicibol) pohárból?

Figyelt kérdés
Illetve ha adok van rá esély hogy az oviba nem szedi össze olyan könnyen a vírusokat? Vagy szerintetek ez hülye ötlet? Akinek van ilyenről tapasztalata várom :)

2021. dec. 9. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy 3 évesnek nem kell anyatej…
2021. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Az anyatej nem varázsital.

A lehető legjobb táplálék csecsemőknek amíg nem kezdenek el enni.

Az átvitt immunitás csak olyan betegségekkel alakul ki amik ellen a te szervezeted védekezik aktuálisan. Amit az oviban Jocikától összeszed, az ellen nyilvánvalóan nem véd.

2021. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Az emésztés a kor előrehaladtával átalakul, és egyre kevésbé tud bármit kezdeni a szervezet az anyatej ellenanyagaival. Amikor kezdődött a kismama oltás, akkor is voltak korszakalkotó ötletek hogy hány decit kéne apukának meg a nagytesónak meginni hogy védettek legyenek... De nem, sajnos ha ez így működne, akkor egyszerűbb lenne a szoptató nőket immunizálni minden ellen, és ők terítenék az immunvédelmet.:-)


Továbbmegyek, a kisbabák korai igazi védelmét nem az anyatej, hanem a terhesség utolsó hónapjában a placentán átmenő ellenanyagok adják, az anyatej ennek a kiegészítője, ami inkább a nyálkahártyákat védi, és egy előnyös bélflórát alakít ki.


A lényeg, hogy bár adhatsz neki, csodát ne várj.

2021. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Adhatsz neki mellből is. Nem kerüli el tőle az összes betegsèg, de amit te elkapsz, ès a szervezetedben termelődik ellenanyag, abbòl adsz àt.
2021. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ehhh magánvélemény, de aki egy 3 éves gyereket szoptat az rohadt undorító. Én emlékszem a 3 éves dolgaim jó részére, ha emlékeznék arra hogy anyám mellét szoptam, biztos mai napig rosszul érintene.

Ezt a kommentre reagálom, nem a kérdező kérdésére.

2021. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2021. dec. 9. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
2 éves kor után beteges és természetellenes. Szintén magánvélemény.
2021. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem mar ahogy az 1 évet betöltötte is gáz érzés volt. Akkor szoktattam le.

Most 2 és fél éves, a huga 2 honapos, szoptatom. Eszem ágában nem lenne adni a nagynak. Még csak a fejemben sem fordulna meg. Undorítónak találom.


Illetve 1 éves kor után már pont nem hasznosít semmit a szervezet az anyatejből. Ugyan annyit érnél el vele, mintha vizet inna...

2021. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez tényleg beteges gondolat, egy 3 éves gyerek már beszél, gondolkodik, iszonyat bizarr lenne szoptatni/anyatejjel itatni.
2021. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem fogja mindentől megvédeni, nem csodaszer. Amúgy az én lányom 3,5 évesen ivott anyatejet pohárból, mert akkor született kistesó, túl sok tejem volt, mindig fejnem kellett belőle, meglátta, és megkérdezte, hogy megihatja-e. Mondtam neki, hogy már nem biztos, hogy ízleni fog, de kóstold meg. Azt mondta, olyan, mint a vaníliás tej, párszor még elkérte, amit lefejtem. 2é ves koráig szoptattam amúgy, ahogy aztán az öccsét is, ezt csak úgy a helyzet adta akkor neki, hogy kérte, én meg úgy voltam vele, hogy miért ne. De direkt nem adnék azért, hogy ne legyen beteg, valószínűleg ezt úgyse lehetne így megakadályozni.
2021. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!