Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Csak 3 óránként lehet etetni...

Csak 3 óránként lehet etetni tapszerrel a babát?

Figyelt kérdés
Védőnőm mondta, első baba.
febr. 29. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak igény szerint is tápszerezni..
febr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet elöbb is éhes akor nem kell 3 órát várni. Nálunk se időre volt éhes. Ha nemrég evett, de még sírt és már mindent megpróbáltam akkor én megkínáltam kis adaggal. Peldául, ha megevett 90 ml víz 3 kanál tápszert akkor csináltam neki 30 ml víz és 1 kanál. Ha éhes volt még kérte. Ahogy nőtt növekedett ez is. De erre általában akkor volt szükség, ha növekedési ugrás volt. Mindig a súlyához mérten számoltam ki a mennyiséget.
febr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Megint egy agyament védőnő.

Mindkét lányom tápszeres volt.

Akkor adtam nekik enni amikor éhesek voltak. Ha 2 óra múlva akkor akkor de volt hogy fél óra múlva...

febr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én igény szerint etettem a tápszeres babám.

A védőnő nem volt elragadtatva, de nem érdekelt. Az egyetlen dolog, ami származott belőle, hogy jóllakott a gyerek. Ha lenne még tápszeres gyerekem, újra így csinálnám.

febr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem lehet túletetni tápszerrel sem!A babák nem érzelmi evők,sőt az még az sem tudják,hogy nem hagyunk ételt a tányéron,és semmi rossz pszihés berögződésük nincs a kajával kapcsolatban.Ha érzik ,hogy tele vannak abbahagyják az evést.
febr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém általában 3 óránként éhezett meg az elején, de volt többször, hogy 2-2,5 óra múlva kért enni vagy még kellett neki egy kicsit adni az adagján felül. Ahogy ő akarta...
febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint tápszereztem. Volt hogy egyszerre 2 adagot benyomott és utána 6 óráig nem kért. De volt olyan hogy 1 óra múlva kért és aztán megint hosszabb idejig nem. Ha éjféltől éjfélig néztem mindig annyit evett amennyi elő volt írva csak nem 3 óránként hanem ahogy kérte.
febr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem vegyes, de nem mérem percre pontosan hány óra. Főleg azt nem hogy mekkora adag.


Napközben az anyatej mellé általában 100 ml tápszert eszik, de van hogy csak 70-et este viszont megeszik 270-300 ml-t, így alussza át az éjszakát. Nekem a védőnő is azt mondta erre hogy nem baj, az a lényeg hogy a napi adagja meglegyen (testsúly kg 150 ml).

febr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk megvolt az átlag 3 óra. Hol 2, hol 4 :D nem vagyok az éheztetés meg órára etetés híve. Ha éhes volt, kapott tápszert. Aztán ha az alvása úgy jött ki sem keltettem enni.
febr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 orankent igenyli, akkor lehet. De ha mondjuk 2 vagy epp 4 ora mulva ker, akkor se sirni hagyni, se megtomni nem kene 3 oranal :)
febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!