Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Csak olyan tápszert adhatok a...

Csak olyan tápszert adhatok a 3 hetes babának amit az orvos ír fel vagy adhatok neki mást?

Figyelt kérdés

márc. 1. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Adhatsz mást. A te babád. Te vagy az anyja. A te kompetenciád, hogy mivel eteted. Gondolom korának megfelelő tápszert adnál neki. De ha doki felírja, úgy olcsób.
márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
+b.
márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Azt adsz amit akarsz, te vagy az anyja. Nyugat Europaban elek, itt az egadta vilagon nem irkal fel az orvos semmit, akinek tapszer kell az elmegy a boltba / drogeriaba/ patika aztan megveszi.
márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Attól függ, mit írt fel az orvos!
márc. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk az orvos spéci ajánlásai nagyon nem jöttek be. Aztán olvasgattam, és elkezdtem adni valamit, amit sokan dicsértek (a sima, olcsó Lactogen harmonyt), és az végre bevált. Amikor mondtuk az orvosnak, felírta rögtön azután, de az asszisztense megsúgta, hogy ezt senkinek nem írta még fel, mert olcsó.
márc. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Bármit adhatsz, de a túl gyakori tápszerváltás is megviseli az emésztését
márc. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#5 a Lactogen Harmony-nak milyen az állaga? Olyat keresek, ami sűrű és nem folyik úgy mint a víz
márc. 2. 09:54
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Te kerested pár kérdéssel korábban a sűrítőt is.

A 3 hetes babád már a 4. tápszernél tart.

Könyörgöm hagyd már békén szegény gyereket, ne kisérletezz rajta. Tönkre vágod így az emésztését.

Igen, te vagy az anyja, de akkor ptóbálj neki jót akarni és nem kinyírni egy ébes kora előtt szándékosan.

Nem, azzal nincs semmi hond, hogy a tápszer folyik mint a víz. Nem, egy 3 hetesnek még semmi sűrűre nincs szüksége. Fel tudod fogni?

márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A gyerekemből ömlik orrán-száján a SAV, fuldoklik, köhög, és közben üvölt és hiába vittem el a háziorvoshoz, csak legyintett. Napok óta ülve alszom vele, mert ahogy le fektetem, hiába emelem meg neki a fej részét az ágynak dől belőle a gyomor sav, olyan brutál savat csinált neki a Pregomin. Egy 3 hetesnek arra lenne szüksége, hogy az orvos ne kísérletezzen rajta, hanem adjon egy olyan tápszert, ami NEKI megfelelő és amikor elmondom neki, hogy a gyerekből ömlik a sav, akkor ne csak legyintsen rá, hanem adjon megoldást. Ha az orvos nem partner ebben, kénytelen vagyok én mint anya, megoldani, de mivel első baba, így nincsen még akkora tapasztalatom. Nem értem minek van 28 millió tápszer, miért nem lehet 1 olyat csinálni, ami végre minden babának jó és nem kellene kísérleti nyulakat csinálni ezekből a pici babákból. Nyilván én is a legjobbat akarom a gyerekemnek és rettentően fáj nézni, hogy szenved, nem kap levegőt, be van rekedve stb.

márc. 2. 14:04
 10/22 anonim ***** válasza:

Nutritont javasolt kisbabámnak a gyermekorvos, mire való pontosan?

A Nutriton egy szentjánoskenyérmag-kivonatot tartalmazó, azonnal oldódó, fehér színű sűrítőpor. Használatával az anyatej, tápszer, illetve pépes étel állaga sűrűbbé tehető, ez kifejezetten a rendszeres vagy visszatérő bukással és refluxszal küzdő babák táplálásában lehet nagy segítség. Fontos tudni, hogy kizárólagos táplálásra nem alkalmas. Étel és ital sűrítésére egyaránt használható!


Hogyan kell elkészíteni és adagolni a sűrítőport tápszeres táplálás esetén?

A Nutriton sűrítőpor dobozában található egy adagolókanál, az lesz a segítségedre az adagolásban. Ha ettől az orvos nem tér el, az egyszeri adag egy adagolókanálnyi mennyiség lesz. Fontos, hogy mindig frissen készítsd el kisbabádnak a következő adag sűrítőport!


Nutriton sűrítőpor elkészítése: A tápszert a szokásos módon készítsd el kisbabádnak, megfelelő hőmérsékletűre (kb. 37 oC) hűtsd le, majd adj hozzá 1 adagolókanálnyi (vagy amennyit az orvos javasolt) Milumil Nutriton sűrítőport. Rázd jól fel (30-60 mp), ezután 3-4 percig hagyd állni, hogy besűrűsödjön, majd ismét rázd össze kicsit, és a tápszeroldat azonnal fogyasztható.A Nutriton sűrítőport tápszeres étkezés előtt előetetésként is adhatod kisbabádnak az alábbi módon.Gél készítése (előetetéshez): 1 adagolókanálnyi Nutriton sűrítőport adj hozzá 20-25 ml vízhez vagy tápszerhez. Keverd el, majd 3-4 percig hagyd állni, hogy besűrűsödjön. Az elkészült gélből minden etetés (tápszeres táplálás) előtt kiskanállal adj a babának. Az elkészült gélből annyit adj kisbabádnak, amennyit elfogad, illetve amekkora mennyiség adása csökkenti a bukások számát, mértékét.

márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!