Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Adagolókanál tisztítása?

Adagolókanál tisztítása?

Figyelt kérdés

Hogyan és milyen gyakran tisztítjátok az adagolókanalat?

Nektek is ráragad egy kevés tápszer a kanálra? Mindig nagyon figyelek, nehogy vizes legyen, de ezekszerint csak kerül rá.

Sterilen kéne visszarakni a dobozba gondolom, hogyan sterilizáljátok?


ápr. 21. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kicsit túlzásba viszed. Ahogy bontottam új dobozt, úgy használtam az új adagoló kanalat. Nekem is kicsi ráragadt, de nem azért mert vizes lett, hanem csak olyan tapadós volt a tápszer. Értelemszerűen ha vizes lett, akkor elmostam, hagytam hogy megszáradjon aztán használtam ugyanúgy tovább. Sosem sterilizáltam.
ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A cumit, csorgot, ujjadat, ragokat is mindent sterilizalsz ?

Ne cseszd szet mar most a gyerek fejlodo immunrendszeret.

ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm első, akkor lehet nem lett nedves a kanál, csak a tápszer ilyen tapadós.


Igen, a cumit sterilizàlom, a többit még nem használja. Csak az első hónapokban szeretnék ennyire vigyázni.

ápr. 21. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az első hónapokban is tök felesleges.
ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene hogy rátapadjon. Akkor tapad, ha "párát kap" a cumisüveg fölé tartva (gőzölgő víz).
ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp csak meglangyosítom a vkzet, ezért nem gondoltam, hogy gőz lenne, de nyilván igy is keletkezik valamennyi.
ápr. 21. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogyan és milyen gyakran tisztítjátok az adagolókanalat?


Háát.. Leginkább sehogy. Ha véletlenül leesett akkor elmosogattam csak simán.

Kb. 3-4 napig volt elég egy doboz tápszer (vagy max 1 hétig) Az új dobozhoz meg úgyis új kanál volt..


Ragad rá, de max letörlöm egy papírtörlővel, vagy lemosom.


Sterilen kéne visszarakni a dobozba gondolom, hogyan sterilizáljátok?


Nem. Alapból nem sterilen kerül bele a gyárban sem. Sehogy nem sterilizáltam.


A cumikat/cumisüvegeket az első pár napban igen, utána már csak heti egyszer, aztán ahogy eszembe jutott, aztán már sehogy sem.


Most 15 hónapos, egyszer volt eddig beteg (2-3 napos nátha, meg hőemelkedés)

ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én a cumisüvegeket minden használat után elmosogatom és sterilizálom is. 4-5 hónapos koráig tervezem így csinálni.


A kanalat meg kénytelen vagyok elmosni, túl sok tápszer marad rajta. Így viszont nem kerül vissza sterilen, ami engem idegesít. Bár nyilván, a gyárban sem sterilen teszik bele.

ápr. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!