Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ez vajon a Nutritontól volt?

Ez vajon a Nutritontól volt?

Figyelt kérdés

11 hetes babánk kb egy hónapja többet bukik . Nem vészes, de azért aggódtunk és refluxra is gondoltunk és elmentünk magán gyerekorvoshoz, aki felírta ezt a tápszersűrítőt (szentjànoskenyérmag liszt és a dobozon az van ,hogy semmi allergén anyagot, se glutént, se laktózt se semmi irritáló hatású anyagot nem tartalmaz) és mondta, hogy próbáljuk meg úgy, hogy egy kiskanàllal adjunk a babának kaja előtt , aztán ha nem elég ezt látjuk a napok folyamán (két hét múlva kb kontroll), akkor emeljük az adagot neki. A dobozon az van ,hogy annyit kell adni a babának, amennyit elfogad. Hát mi idiótàk hogy biztosra menjünk és végre ne szenvedjen a bukás miatt a baba, az este 8 órai etetéskor 3 csapott kávéskanálnyi kikevert szirupot adtunk a babának majd megetettük. Rá öt percre olyan üvöltve sírásban tört ki, hogy fél óra kellett mire megnyugodott, pedig ő aztán nem sírós,sem hasfájós baba.

Arra gondoltam, így először sok lehetett neki a 3 kanál Nutriton, de hát akkor miért írják rá, hogy annyit adjon az ember,amennyit a baba elfogad?! A férjem nem akarja többet adni a gyereknek, én még adnék a cuccnak egy esélyt de csak egy kiskanállal holnapi etetésnél. Lehet hogy tényleg hirtelen sok volt neki ez a 3 kanál és 1 elég lett volna, de fél óra sírás után megnyugodott, elaludt, lekopogom. Nem tudom, másnak is volt ilyen, vagy csak mi csesztük el az egészet? De hát a férjem cukrász, van fagyi, amibe használja ezt a szentjanoskenyer lisztet és nyilván senkinek ne fáj tőle a hasa és a dobozon is az volt, hogy semmi irritáló cucc nincs benne. Akkor mégis ? És miért nyugodhatott meg a baba egyik pillanatról a másikra? És ez a kakit is be fogja sűríteni, mert most teljesen jó neki az állaga, színe. Ti megpróbálnàtok holnap egy kanállal újra , hátha akkor nem lesz gond?



#bukás #reflux #szentjànoskenyérliszt #enyhe reflux
ápr. 22. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondjuk nem artott volna egy kanallal kezdeni,nem mindjart harommal, de azert ez nem a vilag vege, nem merget adtatok neki, nem kellene a ferjedenk sem felfujni ennyire. Ahogy haladunk az uton, ugy tanulunk, legkozelebb kevesebbet raksz bele, ennyi.
ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt mondtam, hogy nem méreg ez, most elb*sztuk, de holnap majd egy kanállal lehet semmi baja sem lesz. De abba meg csak úgy akar belemenni, ha napi egy étkezés előtt adnánk a többinél nem. De hát annak meg semmi értelme úgy , mert akkor csak annál az étkezésnél segítene. Ha holnap is fájni fog tőle a hasa, beszélünk a dokival, hogy inkább a Beba bukás elleni tápszerét írják fel, bár az is úgy tudom alapból sűrűbb a mi babánk meg nem hajlandó "küzdeni" a kajàért ha az nehezebben jön, ezért is nem szopott, mert a töményebb tejet már nem volt hajlandó kiszivni.
ápr. 22. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mar most is tapszeres, akkor keverd bele a tapszerbe inkabb. Surubb tapszerhez ertelemszeruen nagyobb cumit is kell venni, hogy ki tudja szivni.

Ha nem megy neki sehogy, akkor az arcizmait erdemes volna megnezetni.


Bar ha nem veszes a bukas szerinted, akkor en oszinten szolva nem is eroltetnem a nutritont, mert minek ugye, a babak buknak es pont. Van ilyen, ha hizik, jo a kedve, nem kell vele foglalkozni.

Hasfajast; szekrekedest okozhat, neha csak tobbet art mint hasznal. Kisfiam tenyleg refluxos volt, hasznaltuk mi is, de nem voltam elajulva tole, nem sokat segitett, cserebe a kakilas is rohadt nehezen ment neki tole.

ápr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy amiatt sírt. 11 hetesnél előfordul, hogy bőg, kicsi baba. Próbáld ki 1 kanállal, szerintem is a tapszerbe kell tenni és minden alkalommal.
ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!