Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szoptatás és tápszer kérdés -...

Szoptatás és tápszer kérdés - jó lesz az, amit eddig használtam vagy váltanom kell?

Figyelt kérdés

Elég nehezen indult be a tejem és kevés is volt, így a kórházban Mildibé 1 anyatej-helyettesítő tápszert kaptunk, majd a doki fel is írta receptre, kiváltottam és alkalmaztam ha szükséges volt.


Eddig adtam neki mellette anyatejet most viszont ha az már kiesik mint táplálékforrás és csak a tápszert adom akkor ez a fajta megfelelő vagy másikra kell váltani?


Dokihoz sajna nem tudok elmenni, szabadságon van majd csak jövőhéten rendel, ügyelet jó pár kilométerrel odébb van csak, persze ha szükséges más tápszert felíratni akkor kocsiba ülök rögtön, csak gondoltam előtte azért körbekérdezősködök. Illetve recept nélkül is meg lehet venni ezt a tápszert ugye? Csak akkor valamivel több ha jól tudom. Jól tudom. :)


Köszi a válaszokat és bocsi ha hülyéket kérdeztem, de első baba és nekem sajnos nincs anya, aki segíthetne ilyenekben.



2013. ápr. 3. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

ha nem lesz már tejed, nem kell tápszert váltanod, adhatod neki továbbra is ugyanezt, anyatej helyett is.

és igen, recept nélkül is kapható a gyógyszertárban, drogériákban, de úgy kb duplája

2013. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Mildibé tökéletes, a legjobb választás a tápszerek közül. Három fajta tápszert különböztetünk meg ugye, van a hipoallergén tápszer, a részben adaptált tápszer (Milumil), és teljesen adaptált tápszer, amely összetételében az anyatejet utánozza, és ez az első naptól kezdve megfelelő táplálék, Magyarországon ilyen összetételű tápszer van, méghozzá az amit te is használsz, ne aggódj, a doki jót írt fel nektek! :)


Ez anyatej hiányában kizárólagos táplálékként is alkalmazható, 4-6 hónapos életkorig. 6 hónapos életkor után át kell váltani a 2-es számú Mildibére.

Szóval ennyi csak a különbség. Ha 6 hónap alatti a baba akkor nyugodtan használhatod csak azt, erre van kitalálva, ha pedig már elmúlt 6 hónapos akkor annyi csak a különbség hogy ne Mildibé 1-et hanem 2-t kérj! És igen, meg lehet venni recept nélkül is, úgy drágább, fogalmam sincs mennyi, de 2000től biztosan nem több.

2013. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!