Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Fejés + tápszer. Működhet...

Fejés + tápszer. Működhet együtt? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos annyira érzékeny (fáj) a bimbóm a legkisebb érintéstől is, hogy szinte kibírhatatlan. Voltam már többször is orvosnál vele, semmi nem használt, tini korom óta áll fent ez a probléma. Nemsokára megszületik az első babánk, és az lenne a kérdésem, hogy ha emiatt nem tudnám szoptatni, mit tegyek?? A védőnő ajánlotta, hogy próbáljam mellszívóval majd,és úgy adjam neki. De félek tőle, hogy hamar el fog menni igy a tejem. Újszülöttnél hogyan működik a lefejt tej/tápszer együtt? hogy adjam neki, ha kevés a tej?? fejjem le amennyi van, aztán keverjek neki még tápszert?? nem lesz igy baja??


Előre is köszönöm mindenki válaszát !



2013. márc. 28. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is fejtem és nekem kevéske volt mindig úgyhogy kapta mellette a tápszert is. Amennyi tejci jött annyi volt és belekevertem a tápszert. Szóval én összekevertem a tejet a tápszerrel, nem lett tőle semmi baja se :) Nyugodtan csináld úgy.

Viszont ha már tini korod óta fáj a mellbimbód akkor nem biztos hogy a mellszívót fogja bírni. Azért az se simogat sajnos.

2013. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom :( De mindenképpen meg szeretném próbálni, legalább így, ha már máshogy nem lehet. Gondoltam erre a megoldásra is, de azthittem, hogy nem lehet keverni. Örülök, hogy van ellenpélda. És ilyen esetben a lefejt tejet a víz mennyiségéből vonjam ki?? Úgy értem, hogy pl ha sikerül fejni 20ml tejet, akkor ahhoz már csak 70ml vizet adjak, és ugy bele a tápszer?? ( mert ha jól tudom, úgy van a tápszernél, hogy 90ml viz kellene bele, és 1kanál tápszer)
2013. márc. 28. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én úgy csináltam hogy lefejtem a tejet és külön kevertem ki a tápszert. Ha volt 50 ml tejem ő pedig 100-at evett akkor kipótoltam a tápszerrel
2013. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is csak fejtem, cumisüvegből kapta, és ha nem volt elég a hűtőben, akkor kevertem külön tápszert. 5 hónapig csináltam, aztán 1 hónapba telt, mire elapadt, akkorra már nem bírta tovább a kiképzést.

Miért lenne baja tőle?

Nagyon becsülendő, hogy erre is felkészülsz!

2013. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek ! Én is így fogom csinálni akkor, ameddig csak tudom :) Attól féltem, hogy igy fájni fog a hasa, vagy esetleg nem fogja elfogadni a tápszert valamiért, ha anyatejet is kap üvegből.. Lehet butaságnak hangzik, de első baba lesz, jobbnak láttam kikérni tapasztaltabb anyukák véleményét is :)
2013. márc. 30. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg nem szerepelt: a mellbimbo erzekenysege csökkenthetö, ha a mellbimbo különbözö ruhaanyagokkal (durvabbakkal is) dörzsölödik. Elsö babamnal egy regi rosszabb melltartonak kivagtam a bimbo reszenel, es igy "edzettem" (mert en is tartottam ettöl, bar nem is tudom, miert). Szerintem a szopizas kimeletesebb a mellnek, mint a mellszivok. Mellszivokkal kapcs pont most kerdeztem. En elektromosat akarok mindenkeppen, mivel gyorsabb, de a kezi kimeletesebb, mivel ott Te iranyitod a szivas menetet.
2013. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 VSM ***** válasza:

Az én babám sem szopizik sajnos, mert folyton elszik a cicimen, szóval fejem neki a tejcsit. Most 3 hónapos és 1 hetes a lányka. Bár már csak 3 kajára tudok neki tejet biztositani. A többi tápi.

Bár látom, hogy majdnem 1 éve tetted fel a kérdést, de végül hogy alakult a szoptatás?

2014. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia !! Végül is 2hónapig szoptattam, aztán elkezdtek visszaállni a hormonjaim, megjött.. és egyik napról a másikra elment a tejcsi :( Sok tápot kipróbáltunk, de vagy hasfájás, vagy székrekedés lett a vége. Most 1hónapja vagyunk a Milupa Fermentált tápon, ez bejött. 4hónaposak multunk. Most kezdtük a hozzátáplálást. Szép, nagy baba.4hósan 7,5kg :)
2014. febr. 5. 20:14
 9/9 VSM ***** válasza:

Na de legalàbb szopizott, még az is jó ameddig tejcsit kapott.

7,5 kiló? Az igen :-D Van rajta puszilgatnivaló :-D

2014. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!