Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5hetes babátok mennyi eszek...

5hetes babátok mennyi eszek egy alkalommal?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi 2hete keztük gyümölcsökkel,6hós kb félüveg bebisüveggel ebédre,többi szopi.

Nem tudom mire gondoktál,hozzátáplálással gondoltad,?

5gyermekes anyuka

2013. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5hetes a babám és tápszeres és arra vagyok kiváncsi hogy másoknál mennyit eszik mert az enyém van hogy 150ml is megeszik egy evésre
2013. máj. 25. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Jujj 5hót néztem!

5hetesen,hmmm annál többet neadj neki,sok múlik azon hogy mekkora a baba és hány óránként...

5gyermekes.

2013. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
23-án volt 4,28kg és általában 4-5ször eszik egy nap.
2013. máj. 26. 08:07
 5/8 anonim ***** válasza:

A doki/védőnő szerint a kilogrammban megadott testsúlyának 150-szeresét kell megennie grammban 1 nap alatt. Szóval nálad az 657 gramm/nap, ha napi ötször eszik az 130 gramm egy alkalommal.

Mondjuk én nem hiszek abban hogy minden babának ugyanannyit kellene ennie. a nagyobbik fiam sose ette meg ezt az előírt mennyiséget az első pár hónapban, mégis szépen fejlődött, és most a másodiknál (3 hetes) szintén úgy tűnik, hogy a tesójához hasonlóan kevesebbet eszik, mégis jól van, gyarapodik, minden pelusában van pisi, majdnem mindegyikben kaki, szóval nincs semmi probléma vele.

2013. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én se igazán hiszek ebben. azért is voltam kíváncsi hogy másoknál mennyit eszik. van hogy nálam is kevesebbet eszik meg de eddig a legtöbb 150ml volt. általában 90ml-ert szoktam neki be keverni azt ha még kér akkor szoktam adni neki.
2013. máj. 26. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem teljesen más volt, egyik se a tankönyv szerint evett (biztos nem olvasták, nekik mennyit kéne enni).

Első gyerek szinte fényevő volt, talán 100-120 ml-t evett testsúlykilogrammonként, mégis gyönyörűen fejlődött, s szép hurkás lábikója-kezecskéje volt. Akkor még hagytam paráztatni magam, hogy keveset eszik.

Második gyerkőc egy kicsi haspók, kéthetesen volt, hogy 200 ml-ket evett, s hiába akartam kevesebbet adni, ordítás volt. Most már jóval kevesebbet eszik, igaz, már 13 hós és majdnem mindent kap (tej, cukor, magok, nehéz fűszeres kaják ilyesmit nem adok még neki). A mai napig olyan viszont, hogy hiába lakott jól két perce, ha látja, hogy valaki eszik, akkor neki muszáj kunyerálni :)

2013. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szintiatina ***** válasza:
az én kislányom 5 hetesen 135 evett. 120 ml vízbe csináltam. most 8 hetes és 170-et eszik.
2013. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!