Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tettél már grízt a tápszerbe?

Tettél már grízt a tápszerbe?

Figyelt kérdés

A kicsi 10 hónapos 4. hótól tápszeres. A nagy anyatejes volt 17 hónapig, így kicsit új nekem a helyzet. A kicsi keveset hízott (igaz 1 hete sok és hígabb a széklete), ezért a védőnő azt mondta, hogy tegyek a tápba grízt.

210 ml vízből csinálom, mégis mennyi grízt tegyek bele?


2013. máj. 28. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hónaposnak inkább főzelékeket, stb adj, ne tejbegrízt. Az csak hizlal, de semmi tápérték nincs benne. Vízzel készítve pedig semmi. Akkor már inkább tejjel csináld.
2013. máj. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen tettem

előbb megfőztem vízben a grízt

utána a kész tápszerhez kevertem hogy lágy pépes legyen

meg aszt hiszem valami gyümölcspépet is raktam bele

de csak egyszer kétszer csináltam

2013. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de én ezt uzsonnára készítettem, tehát nem minden alkalommal, amikor tápszert kapott.

Vízben jó sűrűre főztem a grízt, aztán turmixban a bekevert tápszerrel hígítottam, kanalazhatóra. Kerülhet bele gyümölcs, gyümölcslé.

A "keveset hízott" kijelentéssel óvatos lennék egy tíz hónaposnál, mert nála fogzás, mozgás, kis betegség is csökkentheti a hízás ütemét. Egyébként sem kell már minden hónapban fél-egy kilókat híznia, hiszen rengeteget mozog. :)

Ha aggódsz, akkor ehelyett a marhaság helyett (már bocsánat), inkább a szilárd ételekre helyezném a hangsúlyt, több krumplit, tésztát, kalóriadúsabb főzeléket adnék neki, nem pedig állandóan grízt rakni a tápszerbe.

Sok marhaságot hallottam már védőnőtől, ez is benne van a top 10-ben!

2013. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kap főzeléket napi 2-szer és néha tejpépet is.

Amúgy ma vettem észre, hogy nem 1, hanem 2 foga jön.

A 16 dkg hízás 1 hónap alatt valóban nem sok, de a doki nem szólt, csak a védőnő, akitől, már kaptam olyan tanácsot, amit nem fogadtam meg...

2013. máj. 28. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

10 hónaposan az enyém 20 dkg-ot hízott, én teljesen pánikba estem, de a védőnő azt mondta, hogy teljesen jó. Következő hónapban 60 dkg-ot hízott.

Ilyenkor már nincs olyan mértékű hízás, a lényeg, szerintem, hogy nem fogyott.

2013. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!