Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kettes tápszer hatása! Volt...

Kerria kérdése:

Kettes tápszer hatása! Volt valami változás miután kettes tápszerre váltottál?

Figyelt kérdés

Problémám: Kislányom másfél éves, és egyszer kel még éjjel enni. Úgy veszem észre, hogy az 1 es tápszer amit jelenleg kap, az 5-6 órára elegendő neki. Mit gondoltok, ha kipróbálnám a 2-es tápszert, azzal jobban jóllakna? Érdemes kísérletezni?


Este 6 óra körül velünk vacsorázik, majd lefekvéskor kapja a tápszert (fél9-9 körül), de hajnal 2-3 óra között mindig felébred, eszik és visszaalszik.


Itatással már próbálkoztam huzamosabb ideig nem jött be. Most pocakban a tesó, és örülnék ha többet tudnék éjjel pihenni. Nagyon köszönöm!



2013. máj. 31. 10:02
1 2
 1/11 gabszem ***** válasza:
nem biztos hogy éhség miatt kel fel, kislányom rendszeresen felkel éjszaka kb. 10 hós kora óta. Kezdetben a fogak miatt volt, most már nem tudom, mert kijött már minden foga :) 16 hós kislány amúgy. Nyugodtan válts kettesre
2013. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gabszem ***** válasza:
Mi is csak kb 14 hós korában váltottunk kettesre.
2013. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam az éhségre, mert sokáig próbáltam csak itatni, meg csak ringatni, simizni. Nem ordítva ébred, tehát a rossz álom, vagy ilyesmit kizárom.

Csak a tápszer megevése után alszik vissza (kb 5-10 perc). Csak ugye amíg elkészítem a tápit, megetetem, visszafekszem, utána vagy egy óráig tart (ha nem tovább) mire vissza tudok aludni.


Akkor kipróbálom a 2-es tápit, és meglátjuk!

2013. máj. 31. 12:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a tápszer számozását. Nem lenne jobb a 3-as tápszer, ami tudomásom szerint 10 hónapos kortól van? (Legalábbis a dm tápszere, amit az én lányom evett, így volt számozva.)

Ha napközben eszik rendesen, vacsorázik, és elalvás előtt még tápszert is iszik, kizártnak tartanám, hogy valóban éhes, csak a tápszerhez és hozzád köti a visszaalvást.

Olyat próbáltál már, hogy a férjed altassa vissza?

2013. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Apukás altatás: Igen, az teljesen reménytelen, akkor addig sír amíg ki nem veszi, ha kiveszi, játszani akar...


Napközben nem igazán eszik... mert "fontosabb" dolgai vannak, szóval ha 100 ml főtt kaját bele tudok imádkozni annak örülök. Egyedül este eszik valamivel többet, de ez is változó. Tanácstalan vagyok nagyon.


Egy évesen átaludta az éjjeleket, akkor kezdett menni, és gondoltam milyen jó, lefárassza magát. Aztán volt egy fogzás, amikor csak tápit, meg leves szerűségeket fogadott el, akkor szokott vissza az éjjeli kelésre. Napközben most szaladgál, játszik, csúszdázik, homokozik, sétálunk, motorozik... és éjjel kel.

2013. máj. 31. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:

De most minden rosszindulat nélkül: miért kettesre váltás 14 hónaposan?

A fiam már ilyenkor bőven a 3-ast ette, és a kettesre is asszem 6 hósan váltottunk az 1-esről, mert éhes volt és kelt. Ugyanígy a 3-asnál. Most már babatejet és 3-as tápszert kap. Szerintem éhes.

2013. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Azért, mert eddig hiába kérdezgettem a doki néninket, védőnőt, azt a választ kaptam, hogy még jó neki.


Sajnos nem vagyok hozzáértő, emiatt tettem fel itt is a kérdést. Fogalmam sincs a tápszerek menetéről. Egyszerűen bízom az orvosban, mert mást nem tehetek... Most hogy ennyire beállt az 5-6 óra, ezzel kezdett gyanús lenni.


Köszönöm a válaszodat, ment a zöld pacsi, örülök, hogy Te legalább átlátod a tápszer helyzetet.

2013. jún. 1. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem. Mi is a doki ajánlása alapján követjük a tápszereket, nekünk azt mondta, hogy a korának megfelelőt adjuk és figyeljük, hogy elég-e neki. Szerintem próbáld meg, be fog válni. Üdv!:)
2013. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jelentem vettem egy 3-mas tápszert.


Én nagy reményeket fűzök hozzá, férjem kevésbé áll pozitívan a dolgokhoz. Na de ő simán végigalussza az éjszakát... nekem maradt most ez a reménysugár.


Megírom lett-e eredmény!

2013. jún. 2. 18:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Valami jó hír alvás terén?Van változás?Az én kislányom még cak 8 hónapos múlt,szintén a 0+-ost-vagyis az 1-est-kapja,és nagyon gondolkozom a váltáson...igaz,2 hét alatt 3 foga bújt ki,ám eddig jól aludt,most meg állandóan cicizne(este és reggel még szopizik).A dokink szerint elég ez még neki.Mondjuk a mennyiség is lecsökkent,mert kb. 100-120ml-nyit iszik csak meg,és szilárd ételből sem eszi halálra magát.3 gyerekes
2013. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!