Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyire tartjátok etetésnél...

Mennyire tartjátok etetésnél a 3 órás szabályt?

Figyelt kérdés
ha pl 2 óra múlva éhezik meg, akkor megpróbáljátok húzni az időt, vagy adtok neki enni? Nem borul a napirend?
2013. júl. 31. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semennyire. Lehet éhes, szomjas, anyahiányos. Napirend, na az eleinte nem volt. Az anyatej mennyiségének is kell a gyakoribb szoptatás.

Szerintem, ha teheted, ne nézd az órát, a baba úgysem ismeri. Neki teljesen mindegy mennyi az idő, ha egyszer éhes, enni kér. Adj neki.

2013. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
semennyire...igény szerint szoptattam nem óra szerint....nem lett hasfájós,nem lett kövér és gyönyörűen behozta magát pedig koraszülött volt...azért ilyen pici babánál ne én hanem ő határozza meg a "napirendet"
2013. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
sajnos tápszeres. ezért is írtam ebbe a témakörbe.
2013. júl. 31. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:
tápszeresek vagyunk mi is de semennyire nem tartom be eleinte igen de most már nem. igény szerinti etetés van. így nekem napi 4étkeztetés van de akkor a korához képest sokat. 3hós a picim.
2013. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tàpszeres tàplàlâs a témakör... Tàpszernèl bekellene, de én ugy gondoltam ha sir az èhsèg miatt ehet...Semmi baja nincs...
2013. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Előtte szoptattam igény szerint, és így alakult ki a ritmust. Ezt folytattam a tápszerrel is, igény szerint adtam, amikor megéhezett. Én azt tapasztaltam, hogy ha gyakrabban kér enni, akkor kicsit nagyobb mennyiséget adok, és így marad a "normális" napirend. Az enyémek kialakították maguknak a 3-4-5 óránként evést. Ha 2 óra múlva éhes, akkor kevés volt neki a étel. Egyébként adnék neki enni akkor, és a következőnél kicsit többet kapna.
2013. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1 hónapja tápszeres, 2,5 hónapos. Igény szerint szopiziott és most is így eszik. 5 hetes kora óta este 8-9-től reggel 5-6-ig alszik. Napközben sűrűn eszik. Így alakította ki. A két nagyobbik lányomnál is pont így alakult.

Napirend....az majd később alakul. A fürdés-evés-alvás ami fél8-8 között van.

2013. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
semennyire, az én gyerekeim többször ettek de keveset!
2013. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Semennyire. Ezt nem tudom ki találta ki, de a baba jelez, ha éhes. Van, amikor 2 óra után megéhezik, van amikor 5 óra elteltével sem éhes.. A baba tudja, mikor mi kell neki, lehet csak szomjas, vagy "unatkozik" :)

A napirend nem borul szerintem, nálunk sem borult még emiatt, csak akkor, ha később alszik el délután, mint szokott, vagy oltások után borult egy kicsit fel, de 2-3 nap és minden a régi volt :)

2013. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi így kezdtük, mert aluszékony, kis súlyú baba volt - így a kórházban 3 óránként ránk néztek, hogy eszik e. Ez hazajövetelkor is megmaradt. Persze szép lassan változott a dolog, ahogy nőtt, volt hogy kb 4 óránként evett, most kb 3,5 óránként. Ez csak az alap, ettől eltérhetünk, ahogy neki jó, volt, hogy 2,5óra múlva már kapta a kaját, volt, hogy 4,5 óra múlva :) De kell a rendszer magam miatt is. Arról nem is beszélve, hogy ha ritkán nagyon eltértünk ettől (pl hasfájáskor, vagy bármi betegségnél, bajnál), akkor utána az egész napunk borult: nyafis, hisztis volt onnantól. Nálunk nem éri meg nem betartani, így szoktuk meg mindketten :)

11 hónapos anyukája

2013. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!