Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért idegenkedem ennyire a...

Miért idegenkedem ennyire a tápszertől?

Figyelt kérdés

szoptatok és lehet nem sokáig tudok. Most nem részletezném. Könnyebb lenne valamivel, ha tápszeres lenne a babám, de annyira idegenkedem.

Félek

- hasfájástól

- székrekedéstől

- elhízástól (felpuffadástól)


tiszta dinka vagyok, ahogy meglátom, hogy a tápszer por, egyből elszomorodom, hogy nem tudok majd szoptatni

pedig egyáltalán nem vagyok tápszerellenes!!



2013. nov. 14. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:

szóval nagyon szeretnék ráhangolódni a tápszeres táplálásra. Hogyan kezdjem? Van valami tanácsotok?

Járt valaki hasonló cipőben?

2013. nov. 14. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg van és elég a tejed, addig nem kell a tápszeres zacsit nézni. Egyébként pedig nem mindenki lesz hasfájós a tápszertől, illetve nem mindegyiktől. Minden kicsinek másik válik be, ez természetes. A székrekedés szintúgy, van akinél nincs is, de ha van akkor másikkal kell próbálkozni. Puffadt és hízott a tápszertől sem lesz. Esetleg jókedélyű és jóllakott.
2013. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pontosan, jókedélyű és jóllakott
2013. nov. 14. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos nekem elég hamar tápszerhez kellett nyúlni. Nem volt hasfájós, sem puffadt, elhízott meg aztán végképp nem :) Viszont jóllakott, vidám, kiegyensúlyozott kisbaba és mostmár inkább kisgyerek lett belőle. Egy kis duracellnyuszi, és nem betegeskedik. Szóval, ne aggódj! :)
2013. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne ennyire idegenkednek a tápszertől. Több évtizede létezik és jó sokan nőttünk fel rajta.

Hasfájás lehet szoptatástól is, tápszertől is, de egyáltalán nem biztos, hogy lesz.

Székrekedés sem törvényszerű

Felpuffadás, elhízás az én gyerekem nem volt elhízva egyáltalán, jó nem volt sovány :) egyébként ha kicsit husisabb lesz, hidd el mikor jobban mozgolódik, feláll, jár, hidd el lemozogja majd.

Ezektől ne félj, ha tápszerre kell váltanotok akármi miatt akkor ez van, nem lesz egészségtelen a gyereked.

Gondold végig, majd mikor 20 évesen beül egy mekibe vagy iszik egy colát, szerinted számítani fog, hogy 3 vagy 6 hónapos koráig szoptattad?????

Fel a fejjel, nem tesz jót a babádnak, ha ideges vagy, ő is érzi. A lényeg ne éhezzen, akár anyatej, akár tápszer egyen.

Ja léteznek anyatej gyűjtők, védőnőd lehet tud segíteni.

2013. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Nem tudod megoldani, hogy továbbra is anyatejet kapjon a babád?

Nem tudom, miért nem tudsz majd tovább szoptatni, de még akkor is kaphat tejet, ha nem fogod szoptatni. Bár tény, hogy fejéssel nehezebb lehet fenntartani a mennyiséget, de ha kitartó vagy, simán sikerülhet.

Vagy ha nem megy, akkor megpróbálhatsz anyatejet keresni neki, ha van elérhető leadó anyuka.


Mondjuk én szoptatásban "utazom", de én nem az általad írt dolgoktól "félnék". Ugyan előfordulhat hasfájás és székrekedés a tápszertől is, de mástól is, szóval ez nem feltétlenül a tápszerezés következménye. Az elhízás és puffadás szerintem a régebbi tápokra volt jellemzőbb, azoknak még kevésbé volt jó az összetétele.

Viszont azt te is tudod, gondolom, hogy a tápszerben egy sor olyan összetevő nincs meg, ami az anyatejben megvan. Nem arról van szó, hogy tápszeren ne nőne fel gyerek, ahogy mindenki ezt ismételgeti, de arról igen, hogy a tápszeres babák sajnos egy sor olyan előnytől elesnek, amit az anyatejesek megkapnak. És mivel előre nem lehet tudni, hogy ezeknek az összetevőknek, előnyöknek lesz-e a jövőben jelentőségük a baba számára, így addig, amíg csak lehetséges, célszerűbb anyatejet adni a babának, biztos, ami biztos.

Én a helyedben mindenképp elgondolkoznék ezen is, mielőtt döntök.

2013. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!