Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan készítitek el a tápszer...

Hogyan készítitek el a tápszert a babátoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok. A cumisüveg melegítő nem vált be. Momert van és tűz forróra melegíti az üveget. Úgy csinálom, hogy reggel forralok kb 1. liter vizet amit üvegbe töltök. Ez szépen kihül napközben. Minden etetésnél frissen forralok vizet és a reggel felforralt és lehűlt vízzel keverem megfelelő hőmérsékletűre. Vannak bevált praktikáitok?
2013. nov. 26. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

nekem ilyen forralóm van, csak 6 decis. Ebben csak a baba vizét forralom. Általában egyszerre kb2-3 dl-t forralok. Lehűtöm, amennyire kell, és készítem a tápszert. Ha már kihűlt, egy picit alágyújtok (kb fél percre). Ha elfogyott, igyekszem rögtön forralni. És így mindig van forralt víz. És azért forralok csak ennyit, hogy ne legyen "állott".

2013. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a reggel felforralt víz délutánra már nem csíramentes, főleg, ha nem lezárva tárolod. elvileg minden egyes alkalommal forralod 5percig,aztán beteszed a cumisüvegbe, hűtöd a cumisüveget kívülről (pl tálban sima csapvíz), amíg megfelelő hőmérsékletű nem lesz a víz, aztán bekevered a tápszerrel. a dobozon is ez szerepel útmutatásként és én ennek megfelelően is csinálom
2013. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is felforralom reggel a vizet, és kb. háromnegyedig töltöm a cumisüvegeket. A kupakot rájuk teszem. Etetésnél frissen forralttal öntöm fel, így pont jó a hőmérséklet.
2013. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a vizet forralóban tartom, egyszerre felforralok 1,5litert, majd mikor szükséges utána melegítek a megfelelő hőfokra.
2013. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dreigang ***** válasza:

Mi egyszerűen forralás nélkül használható babavizet melegítünk egy forró vizes lábosba állított cumisüvegben.

A kinyitott vizet persze hűtőben tároljuk.

2013. nov. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is reggel forraltam a vizet és egész napra elég volt.

Valaki írta, hogy estére már nem lesz csíramentes, hát nem tudom nem értek hozzá semmi baja nem lett a fiamnak tőle.

Én a szükséges mennyiségű vizet microba melegítettem és úgy bele a tápszert. Kitapasztaltam, hogy kb 20-ig elszámolok akkor lesz jó a hőmérséklete.

Cumisüveg melegítő nekem sem vált be..... pedig jó ötletnek tűnt, de mikor üvölt a gyerek, akkor arra nem várnék percekig, ráadásul nem is jó höfokra melegített.

2013. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, és a fedőt rátettem az edényre amiben a víz volt. Tehát nem egész nap volt fedő nélkül
2013. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!