Okozhat a Milumil Pepti tápszer iszonyatos hascsikarást a 2 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Pótlásként kapja, mert nagyon kevés a tejem. Megszoptatom, megbüfiztetem, a tápszert cumisüvegből szívesen elfogadja, hiszen sajnos 40 ml anyatejjel már nem lakik jól, ennyit tud kiszopizni. Szépen eszik a cumisüvegből, aztán kb. 20ml-nél belilul a feje, megfeszül elkezd fájdalmasan üvölteni és jön a kaki. Görcsös fájdalmakkal kakil. Van amikor 3-szor is cserélek pelust, mert szakaszosan nyomja. A kaki nem kemény, inkább hígabb. Nagyon nehezen vigasztalódik meg és utána már alig akar enni, pedig éhes. A kis kezét cuppogtatja és panaszkodva sírdogál. Ez így van akkor is, ha pótlásként adom és kipróbáltam akkor is így van, ha csak tápszert kap. azért kapott Peptit, mert hasmenés jellegű volt a kakija.
2013. dec. 11. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tőle, persze. Válts tápszert, hátha megszűnik a probléma. Mi Milumil Fermentáltra váltottunk hasfájás és szorulás miatt. Azóta minden rendben van, nekünk bevált. Te is próbálj ki másik tápszert, szerintem az miatt van gond szegénykének.
2013. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a Pepti nem vált be, tejallergiás volt a lányunk, és csak az aminosav alapút (Neocate) bírta. A Pepti mellett véres hasmenése volt.
2014. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy annyira érzékeny, hogy a Pepti-t se bírja, és lehet neki is aminosav alapú kell majd, amit az előző válaszoló írt. Vagy pedig nem a tejfehérjével van a gond, hanem a laktózzal, akkor meg lehetne még próbálni a Milumil Pregomint. (A fermentált nem biztos hogy beválna, mert abban nincs teljesen hidrolizálva a fehérje, nem allergiásoknak való, és a laktóz is csak részben van benne lebontva.)
2014. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!