Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy hónap alatt hány doboz...

Egy hónap alatt hány doboz tápszer fogy nálatok? Mennyi idős a babátok? Nem érzed kellemetlenek felíratni a tápszert? Milyen gyakran mész felíratni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon kevés tejem van, így egyre több tápszert eszik a babám. Akármikor iratom fel, mindig ledorgálva érzem magam, hogy miért nem szoptatom. De egyszerűen már annyi mindent kipróbáltunk, és nincs elég tejem. Az első egy hónapban alig szopizott valamit egy betegség miatt, fejtem is melléje, de már nem bírtam, annyira nehezen ment a fejés, így sajnos egy hónapos kora óta kap kiegészítésként tápszert, azóta viszont egyre kevesebb a tejem. Tudom, hogy már lassan teljesen tápszeres lesz a babám, de ezen már nem agyalok. Így is lehet ugyanolyan egészséges, én legalábbis hiszek benne, de mégis a doktornőnk mindig győzköd róla, hogy mennyivel jobb lenne, ha szoptatnám, múltkor azt mondta, hogy szégyelljem magam, amiért nem akarom, hogy anyatejes legyen, mert a szoptatás csak akarat kérdése. Arra gondoltam, hogy a férjemet küldeném el feliratni a tápszert, őt talán nem cseszi le, amiért nem szoptat.
2013. dec. 14. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost! Nem normális, hogy így ítélkezik feletted!
2013. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
dokit váltanék a helyedben. A miénk nem csinálja ezt
2013. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Ha ennyire nem bízik benned, keress egy megértőbb orvost.
2013. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost aki hisz neked. Mi lesz ha bármit mondasz h ezek vagy azok a gyerek tünetei aztán nem hiszi el?
2013. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvosváltás nagyon sürgősen. Semmi joga ítélkezni feletted.
2013. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 4 doboz tápszer ment el egy hónapban (minimum, de akkor már csak tápszert evett), mi is pótolva kezdtük, aztán egyre kevesebb lett a tejem. Az én gyerekorvosom is kampányolt a szoptatás mellett, de sajnos akármit csináltam nem lett több tejem, pedig a nagylányomat gond nélkül szoptattam anno. Írasd fel egyszerre a havi adagot a tanácsadáson és akkor csak havi egyszer fogod végighallgatni a mondókáját az orvosnak, amit egyébként szépen és csendben engedj el a füled mellett.
2013. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutott kellemetlennek érezni a doki előtt h nincs tejem és tápszer kell a babamnak!!! Te se érezd annak!!!


Most 5 hónapos a babám, egy hónapja már hozzataplalom, tehát már kevesebb tápszer fogy.

Amikor csak azt evett, kb 4-5 napig volt elég egy 600 grammos doboz. (ez kb 150 ml egyszeri evest jelentett)

2013. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia, igen, kb. 4-5 napra elég egy doboz, ha már csak tápszert eszik.

Néha, amikor kifogytunk és nem volt receptem megvettem rendes áron a gyógyszertárban (kb. duplájába került), de amúgy a gyerekorvos szó nélkül felírta. Mindig azt mondta, hogy ami anyatej van, igya meg a baba, és ha nem lakik vele jól ki kell pótolni és kész. Ezen ne rágódjak, mert senkinek nem lesz tőle jobb.

Ha át tudtok menni másik gyerekorvoshoz, akkor az is szóba jöhet.

2013. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!