Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Fél évesem egyik napról a...

Fél évesem egyik napról a másikra nem fogadja el a tápszert. Helyettesíthető tejpéppel?

Figyelt kérdés
Mindent megpróbáltam: több tápszert, pohárból, kanállal, fecskendővel, de nem kell Neki. A tejpépet és a többi kanalas ételt szívesen megeszi, de félek, hogy ez nagyon korai. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nem is korán, és sokáig csak kóstoltattunk, nem váltottam ki étkezést, erre most egész nap kanalasat eszik. Talán hajnalban elfogad valamennyit, de akkor sem sokat. Tanácstalan vagyok. Volt valakinél hasonló?
2014. márc. 12. 06:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is ugyanez volt a helyzet. 7 hónaposan utasította el szinte egyik-napról a másikra. Orvos és védőnő is mondta, hogy a tejpépeket próbáljuk, de nem ette meg azt sem a fiatalember, mert kiérezte belőle a tápszert. De ha a Te babád szívesen eszi a tejpépet, szerintem nyugodtan adhatod neki. Még annyit mondott az orvos, amikor kezdte elutasítani a tápszert, hogy 1-2 hétig ne erőltessük, utána próbáljuk meg. Nekünk ez sem jött be, de hátha Nektek igen. Esetleg kérdezd meg a baba orvosát, hogy ő mit javasol.
2014. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Mindkét kislányom ebben a korban hagyta el a tápit. A kicsinél tudtam helyettesíteni tejpéppel, a nagynál nem. Úgyhogy 2x kapott főzeléket, 2x pedig joghurtot, kiflivel, margarinos kenyérrel, baba piskótával.
2014. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtató, amit írtatok. Mindenki azzal rémisztget, hogy ez tragédia, de akkor nem csinálok akkora ügyet belőle. Próbálkozom még, de erőltetni úgysem tudom. Köszönöm szépen!
2014. márc. 12. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!