Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kinek milyen havi költséget...

Kinek milyen havi költséget jelent a gyermek tápszeres táplálása?

Figyelt kérdés

2014. júl. 8. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2000 Ft egy doboz, asszem kb heti másfél doboz fogy.
2014. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amíg receptre vettem addig havi 5000 Ft körül, utána 15000.
2014. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A kisfiam most 1 hónapos és az én betegségem miatt úgy néz ki át kell térnünk tápszerre emiatt fontos, hogy tudjam mivel számolhatok.

Nehezebb vagy könyebb, mint szoptatni? Az éjszakák milyenek?

2014. júl. 8. 21:15
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűbbnek tűnik. Mivel nyár van, annyira melegítgetni se kell a vizet. Van egy kis lábosunk, abban reggel felforralunk kb egy liter vizet, az egész napra kitart.

A vizet lehet tűzhelyen, mikróban vagy forró víz alatt melegíteni.


A tápszert beleteszed a vízbe, összerázod és kész is van. Ha megyünk valahová, akkor tudjuk vinni magunkkal (kis dobozban a kimért tápszer, cumisüvegben a steril víz), bárhol lehet etetni. Ezzel nagyon bújkálni se kell, akárhol elő lehet venni.


Meg az is előnye, hogy nincs személyhez kötve. Amikor a férjemmel el kellett mennünk elintézni pár dolgot, anyósom maradt itthon a babával és így nem kellett időre hazarohanni, ő is simán meg tudta etetni.

2014. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az éjszaka szerintem nem anyatej/tápszerfüggő, inkább babafüggő. Nekünk kb egy hónapos korától átalussza az éjszakát, 7-8 órát ébredés nélkül alszik.
2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az elején heti 1 doboz, aztán ahogy egyre többet eszik, heti 2 doboz.

1 doboz 2000-2500ft receptre!

Havi 12-20 ezer Ft!


Szoptatni könnyebb. Ha kell csak előveszed, és kész. Ha kell eszik, ha nem nem.


Tápszernél ha sír elkészíted, formális a vizet, vagy hideg vagy meleg lesz, vagy sok, vagy kevés. Nem lehet újra melegíteni, sokat ki öntessz, ha nem issza meg, mert nem azért sírt mert éhes.

Éjjel a legrosszabb, mert ha megébred, a cici ott van kéznél, hamar vissza alszik, de mire kész a táp, teljesen felkel a baba.

Na meg a sok mosogstás... Kifőzés

2014. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, ami nekünk jelentős könnyítés: más miatt volt itthon lézeres hőmérő, így sokkal könnyebb a hőmérsékletet bemérni.
2014. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kifőzés helyett vettünk mikróban használható sterilizáló dobozt. Beleszórjuk a cumisüvegeket szétszedve, vizet öntünk alá, aztán be a mikróba. 6 perc és steril.
2014. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb a szoptatás ha van elég tejed. Amit mi eszünk az 900 Ft receptre és kB egy hétig elég. Mondjuk annyiból jobb hogy tudok időre menni bárhová, mert apa is megtudja etetni :D
2014. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha van bőven tej és nincs gond a szoptatással, akkor az az egyszerűbb. Előveszed a melled és megszoptatod. A tápszert meg kell venni, el kell készíteni, kellenek hozzá eszközök, amiket mosogatni, sterilizálni kell. Ha elmész valahova könnyebben találsz egy helyet, ahol diszkréten megszoptatod a babát, mint ahol el tudnád készíteni a tápszert. Az éjszakai evés nem attól függ, hogy tápszeres, vagy anyatejes. Elvileg más is megetetheti, de nekem még soha senki nem jött ide helyettem megetetni a babát. A tápszerekkel is lehet probléma. Az egyiktől hasfájás, a másiktól szorulás, a harmadiktól bukás, stb. Mi 7 félét próbáltunk ki, mire lett egy elfogadható, de az sem volt tökéletes. És drága.

Viszont ha nem tudsz szoptatni, akkor nincs más választásod.

2014. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!