Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha a tápszert (de tejet is)...

Ha a tápszert (de tejet is) hol felforrósítom, hol lehűtöm, megint fel, megint le, attól még adható a babának?

Figyelt kérdés

pótolva táplálom.


van amikor jól lakik (vagy én hiszem azt) a szopizással, így a már előre elkészített, vagy felmelegített tápszert lehűlve hűtőbe teszem, mert nem lett felhasználva, így köv. alkalomnál már újramelegített verzió lesz belőle.


vagy elkészítem a tápszert, viszem magammal útra, így több órán át nincs hűtve, hazaérve hűtőbe teszem, tehát ezt is újramelegítéssel tudom adni.


hányszor lehet ezt megcsinálni, hogy felmelegítem, mégsem kell, vissza hűtőbe, megint felmelegítem, megint nem kell...


2014. aug. 5. 22:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ilyet nem csinalnek.
2014. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sem
2014. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amit egyszer felmelegítesz és visszahűtöd, utána már nem lehet mégegyszer, ki kell önteni és frisset csinálni. Én is pótolok, de szopi után készítem el ha kell neki a tápszer is. Ha megyünk valahova nem is viszek, csak ha sokára érünk haza, mivel én kéznél vagyok, teát is kap. Mellesleg ebben a melegben főképp nem adnám már neki oda amit egyszer melegítettem.
2014. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Barbixo ***** válasza:
62%
Én csecsemőgondozást tanultam. Nekünk azt tanították, hogy minden étkezés előtt, frissen kell elkészíteni, a hígítási arányt betartva. Ha kimarad, nem eszi meg mind, mikroban, vízfürdőben lehet felmelegíteni. Az elkészített tápszert huszonnégy óráig lehet hűvöben tárolni.
2014. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Barbixo ***** válasza:
hűtőben* :D
2014. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már rengetegszer elhangzott itt. A válasz pedig az, hogy nem. Semmiképpen sem. Nem hiába írják a gyártók a csomagolásra, hogy frissen kell adni és elkészíteni a tápszert. Mégis van itt is nem kevés anya, aki odaadja órák múlva is az időközben már nyilvánvalóan megposhadt, megbüdösödött tápszert a gyereküknek. Az én gyerekem nem kapott és most sem kap ilyet, pedig ő már a junior korban van. Máshol is javasoltam, azután lepontoztak, hogy ami marad, igyák meg inkább maguk azonnal. A babának pedig adjanak frisset. Hiába.. Mellesleg létezik olyan betegség, ami a higiénia hiányában idegrendszeri zavart okoz a babáknál. Úgyhogy az én gyerekem nem kap tőlem poshadt tejet.

De hogy ne a levegőbe beszéljek: útra mi mindig (felforralt) forró vizes termoszt vittünk és babavizet (forralt és lehűtött vizet) és mindig frissen tudtam összeöntögetve elkészíteni a tápszert még menet közben a kocsiban is. Otthon pedig a cumisüveg melegítőben a szükséges hőfokon ott lehet a (baba)víz, amikor eljön az idő, csak a tápszert kell beletenni és már adható is a babának a friss tápszer. Amikor anyukám vigyázott rá, akkor csináltuk így, oda voltak készítve a hideg babavizes cumisüvegek, ő a nap folyamán egymás után ahogy fogytak, tette be a melegítőbe őket, hogy a következő étkezésnél készen álljanak. Én akkor is és most is az összeöntögetést csinálom: frissen forralt forró víz + hideg babavíz, összeöntöm, tápszer bele. 10 perc max. Jó egészséget a babádnak!

2014. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Most olvastam a Barbixo nevű válaszolót. A világért sem akarom őt megsérteni, de azokkal, aki nekik ezt tanították, azokkal itatnám meg azt a 24 órás tápszert! Még egy teát sem innék meg 24 óra után, nem még egy tejitalt! Ettől az intézettől simán visszavonnám az akkreditálást!!!
2014. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

egyszer sem szabad ilyet..

a tápszert ne készitsd el elöre, akkor keverd be, amikor adni akarod, ha meg már nem kell neki öntsd ki. vigyél magaddal vizet, meg a port és akkor keverd össze, ne elötte x orával.

2014. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

de én is azt hallottam, a tej is eláll a hűtőben..

szóval egyszer csak fel lehet melegíteni, mert anyatejgyűjtő állomások sem igen lennének..


rátérve tehát a gyakorlati megvalósításra, ha forralt vizet viszek, meg külön a port, termosz nélkül eláll a forralt víz pár órát?

2014. aug. 5. 23:28
 10/31 A kérdező kommentje:

a hideg babavíz alatt, ami boltban kapható flakonos szobahőmérsékletű pl Jana vizet értsem?

mivel ahogy látom ezek nem hűtőben vannak, ebbe is keverhető lehetne a tápszer akkor forralt víz nélkül.vagy nem?

2014. aug. 5. 23:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!