Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Elhagyható neki vagy várjak még?

Elhagyható neki vagy várjak még?

Figyelt kérdés
14hósak leszünk 29én.14kiló a fiam a napi étrend a következő reggel 8körül 240ml tápszer fél zsömle sajtkrémesen vagy mikor mivel elmegyünk boltba fél 10-10fele egy fél kiflit megeszik(kéri ezt mindig ha megállunk a kenyeres résznél.) 11körül alszik fél2-2ig utànna 240ml tejpépet eszik (vagy tànyérba megcsinàlom ès kanàllal eszi de most fogzik ìgy nem igazàn fogadja el a kanalat). Napközben van hogy kap pufit,vagy krémtúrót.5-6körül főtt ételt eszik amit főzök mindent megeszik nem válogat..este 9körül 240ml tápszer ès alszik...a tâpszert kivàlthatom tejitalra vagy hagyjam a tàpszert még? Jelzi ha èhes mondja hogy hamma...doki szerint túl van etetve,szerintetek?min vàltoztassak ?
2015. febr. 9. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy rendes vacsora után még 240 ml tápszer rengeteg és felesleges. Reggel is nagyon sok a 240 ml tápszer, hiszen reggelizik is utána. Kaphat tápszert, tejitalt, tejet (ezt te döntöd el, hogy mit), de én biztos, hogy nem adnék ennyit. Ebédre sem tejpépet adnék (cukros, hizlal), hanem rendes ételt (leves, főzelék, tészta, hús körettel).
2015. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kiválthatod tejitallal.

De én ennyi idősen már tejpépet sem adtam a fiamnak. Hanem joghurt keksszel, vagy túró gyümölccsel, ilyesmi volt az uzsonna, és csak délben evett/eszik főtt ételt.

De ahogy jónak látod, úgy csináld.

2015. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A főtt ételből sokszor csak pàr falatot eszik nem rendes adagot..ha jól lakott este nem kell neki a tàpszer sem...van amikor reggelire csak tàpszert kap semmi màst...tejet még nem adok neki én is tejallergiàs voltam..gyümölcsből a babakajásakat kapja..banàn szorulást okoz nàla màst nem igazàn akar enni...vannak napok amikor alig eszik van amikor sokat,nem egyforma...240ml sok neki ezek szerint...próbàltam kevesebbet adni neki de akkor sír ha kifogy az üveg...de àtalakítom az étrendjét!
2015. febr. 9. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben még azt írtad, hogy mindent eszik, nem válogat.


Reggelre reggelit adj, ne tápszert. Pl: szendvicset, rántottát, bundás kenyeret, lekváros kenyeret... stb

Ez mellé kaphat tejitalt inni.

2015. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én próbálnám visszaszorítani a tápszert, mert ez tényleg sok és rászoktatni a rendes ételekre. Ha nem kér csak pár falatot, nem baj. Nem kell erőltetni, majd eszik, ha éhes. Elég nagy a súlya ahhoz, hogy ne kelljen attól félni, hogy elfogy. Az én fiam is nagy, de most, 2,5 évesen olyan 16,5 kg körül van. A fiadnak tényleg nagy a súlya, de valószínűleg fog ez alakulni, csak kicsit tenni kell érte. A fiam 180 ml tejnél (már nem kérte a tejitalt) nem kap többet, ha nagyon bevacsorázik (mondjuk nála ez is kb. 1 szelet kenyér) akkor 150 ml maximum. A tejpépet szerintem mindenképpen el kell hagyni, semmi szüksége rá.
2015. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is sok kalória ez neki.


A krémtúró és a sajtkrém alatt boltit kell érteni?

Mert 14 hónapos gyereket én még nem tömnék állományjavítókkal, stabilizátorral és társaikkal.

A sajtkrém ráadásul tejipari melléktermékekből mesterségesen felízesített, élelmi szempontból nagyon rossz minőségű termék.

2015. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kajàban nem vàlogat de a gyümölcsben igen...nem tuszkolom le neki ha nem kéri...boltit kap bàr nem rég óta pont a tejallergia gyanú miatt most figyeljük lesz-e vmi reakció...a súlyában a kétoldali làgyéksérve és az is közrejàtszik,hogy én se voltam kis darab! De leadtam persze nem hízlalom mondvàn ,hogy én is leadtam..de ha én eszek egy csokit neki is kell adni vagy ha az apja eszik mikor melóból hazaér odamegy és kér még ha előtte evett velem akkor is...
2015. febr. 9. 12:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor ne egyél te sem csokit.

Egyél pl gyümölcsöt. Akkor azt fogja kérni...

2015. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm...nem hülye gyerekem van és ha el is veszi kiköpi nem kell neki...mandarin narancs savanyú neki..banànt nem adok neki almát se eszi meg kiköpi és jàtszik vele.. Pénteken megyek vele dokihoz ott megnézi a heti leírt listàt az ètkezéseivel mennyiségekkel...előre tudom,hogy,lesza***anyàz mint màr oly sokszor...pedig sok mindenkit kérdeztem màr akik ismernek làtnak minket részt vesznek az életünkben,hogy nem eszik annyit a gyerek mert a cumisüveges adagokat leszàmítva napi 2szer 240ml(amit csökkenteni fogok)vagy 3attól függ hogy alakul a nap..mindenből pàr falatot eszik csak! Legyen az csoki,zsömle,pufi,főtt kaja főzelék leves......
2015. febr. 9. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Újra 1.vagyok. Nem vagy rossz anya, ezt nehogy elhidd. Hallgasd meg a doki javaslatait, ami ésszerű, azt fogadd meg és próbálj kicsit változtatni, hidd el menni fog. A gyümölcs evéses válaszon (hogy azt fogja kérni, ha te is eszed) jót mosolyogtam. Hát nem fogja, ha nem akarja. A fiam sajnos szintén nem eszik gyümölcsöt, pedig az egész gyümölcsválasztékot magunkba tömtük már előtte (az egész család és nem egyszer). A gyerekek nem hülyék, biztos van, akit rá lehet ezzel venni, de sokat nem.
2015. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!