Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Megint az a legújabb ajánlás,...

Megint az a legújabb ajánlás, hogy 4 hónapos kortól kezdjük a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.5 hónapos, 90%-ban tápszeres, ma kérdeztem rá a védőnőnél, hogy a hozzátáplálás jó -e 6 hónaposan, úgy mint 8 éve a nagy fiamnál is tettem. (Ő több anyatejet kapott, mint a kislány, még sikerült egy ideig kizárólagosan szoptatni,igaz a 6. hónapban már teljesen tápszeres lett. Azt felelte, hogy most már megint a 4. hónaptól kell elkezdeni a hozzátáplálást. Ő az almát szokta javasolni. Nem lenne jobb félévesen elkezdeni? Annyira jó volt, hogy miután tudott nyúlni, fogni, odaadtam a kanalat ismerkedni, több ideje volt észrevenni, hogy eszünk, mert mindig ott volt pihenőszékében velünk. Úgy érzem, nincs elég idő a szilárd ételre való felkészülésre. Sajnos az allergia, asztma jelen van a családban (nagyfiam asztmás). Ezért is jobb lenne később kezdeni a hozzátáplálást nem?

2015. febr. 19. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Nyugodtan kezd el 6 hónaposan.

Ha anyatejes lenne, akkor még később is ráérnél elkezdeni.

Bízz az ösztöneidben.

2015. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Pont az allergia miatt jobb előbb.
2015. febr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Maximum a tápszeres babák esetében változhatott az ajánlás, az anyatejesek esetében még mindig a 6 hónap az a kor, amikor ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást. Tisztán anyatejes babám van, mi 6 hósan kezdjük, mint 2 éve a fiamnál.
2015. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta a védőnő, 3 éve még fél éves kortól ajánlották, most meg 4 hónapos kortól. Mi elkezdtük, de lassan haladtunk, csak kóstolgatott, nem váltottunk ki étkezést.
2015. febr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, csak anyatejes volt a babám.
2015. febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne idő? Nem értem...


Egyébként 6 hónapos kortól ráér az anyatejes és a tápszeres is.

2015. febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem változott az ajánlás. Maximum egyesek azt hiszik, okosabban mint a többiek.

(A MAVE honlapján fenn van)

2015. febr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

lepontoztátok a 2-est, pedig neki van igaza :) az én védőnőm, már a nyugdíj felé közelít még anyunak is ő volt a védőnője velem :)

van egy 10 hónaposom és 1 hete volt kint nálunk, megkérdezte mit eszik, mit adok neki mit nem, én meg megmondtam neki, hogy már mindent kapott, azt eszi amit mi, tehát tejes ételt is, egész tojásos ételt is, szóval igazából mindent bevezettem már neki és tudjátok mit mondott? jól tettem! mert tudja ő is hogy jobb mindent 1 éves kor előtt bevezetni hisz azóta van annyi allergiás gyerek amióta kitalálták az 1 éves határt, de hát neki ezt kell mondania...

kérdező én elkezdeném a kóstoltatást 4 hónaposan, de a te babád és ahogy jónak látod úgy csináld :)

2015. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Külföldön se csinálnak ekkora cécot a hozzátáplálásból mint nálunk. 4 hónaposan már hozzátáplálnak és sorban bevezetnek mindent, nem várnak 1 éves korig a tojással, déli gyümölcsökkel,stb. Régen amíg nem volt alap gyógyszer az antibiotikum, és nem volt több vegyszer a zöldségekben gyümölcsökben mint vitamin, addig nem is volt ennyi allergiás. Ha érett rá a baba és elfogadja a kanalas ételt nyugodtan el lehet kezdeni a hozzátáplálást. A glutént is be kell vezetni 6 hónapos korig.
2015. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
nekünk azt mondta az orvos,hogy 6 hónaposan se kezdjük el,ha van annyi tej akkor még azt kapja csak. de mondta,hogy akinek semmi teje nincs náluk 3-4 hónaposan már kezdik.
2015. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!