Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kell elkezdeni hozzátápl...

Mikor kell elkezdeni hozzátáplálást egy csak anyatejes babánál?

Figyelt kérdés
Jövő héten tölti a 6. hót.Már múlt héten elkezdtem almával kóstoltatni. Nagyon nehezen megy.Nagyon mérgesen néz és fintorog. Nem hajlandó megenni kiköpi és öklendezik tőle. Amikor be akarom rakni a szájába a kezével elhesegeti a kanalat. Már probáltam neki is adni kanalat a kezébe, de azt is eldobja. Az egy hét alatt nem jutotunk el addig , hogy megegyen egy kiskanálal. Mit csináljak? Korán kezdtem?

2015. febr. 17. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
mi is ennyi idősen kezdtük, habzsolta a dolgokat.... sütőtököt próbáltad? natúr almalét?
2015. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ne erőltesd! Nem minden baba egyforma, van aki később kezdi. Az anyatej nagyon tápláló, a szükségletei nagyrészét még most is fedezi. Mi 7 hónapos kor után kezdtük.
2015. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj ha bekerül a szájába nem tud vele mit kezdeni szinte egyből kiköpi. Amikor lefejt anyatejet akartam adni neki cumisüvegből, vagy kanálal azt sem fogadta el. Csak a cicit szereti. Vizzel is probáltam itatni azt se akarja talán egy két kortyot lenyelt.
2015. febr. 17. 16:22
 4/12 anonim ***** válasza:
nincs baj,ha még nem kéri.nekünk mondta az orvos,ha van elég tej,hat hónaposan se kezdjük el,ilyenkor a tej a legfontosabb.majd eszik úgyis hamarosan :-)
2015. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

először próbálkozz a lével, sütőtökkel, elfogja fogadni előbb utóbb, az én lányom is utált inni de mindennap oda adtam neki a cumisüveget és rá is kapott egy-két hét alatt.

a vizet amúgy az én lányom se issza, az megint egy külön történet hisz annak nincs íze. azt általában nem szeretik a babák.

2015. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy kötelező 6 hós korára mást is ennie. Meg az utóbbi hetekben csökkent a széklet mennyisége is: már csak két - három naponta van.
2015. febr. 17. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kötelező 6 hós korára mást is ennie! Ez a minimum korhatár a biztonságos kóstoltatáshoz. Innentől érdemes kínálgatni, és mikor megérik rá el fogja fogadni.
2015. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

anyatejes babánál a heti 1 széklet se baj,ha nem nyügős és nem erőlködik.

4-es

2015. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kislányom majdnem 8 hónapos volt, amikor hajlandó volt elkezdeni a hozzátáplálást. Addig csak anyatej, meg vizet sem kapott.

Semmi káros következménye nem lett. Gyorsan megtanult kanállal enni, pohárból inni stb.

2015. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy normális a ritkább széklet is.Csak 5hónapon keresztül mindig volt naponta legalább egy kakis pelus.A pisis pelus is kezd könnyebb lenni.Ezért gondoltam, hogy már kevés neki az anyatej.Amugy hangulatában nem változott semmit.

Köszönöm a válaszokat a baracklevet és a sütőtököt még megprobálom, ha nem sikerül akkor várok vele még. Majd hetente egyszer probálkozok.:-)

2015. febr. 18. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!